1000$ dla każdego Amerykanina. Biały Dom walczy z COVID-19

Na tę wiadomość czekało wielu Amerykanów. Biały Dom właśnie ogłosił plany walki ze skutkami ekonomicznymi pandemii koronawirusa uwzględniając w nim 1000 dolarów dla każdego obywatela Stanów Zjednoczonych. Dosłownie kilka godzin później Dow Jones odzyskał tysiąc punktów.

Tysiąc dolarów dla każdego Amerykanina

Administracja Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa planuje odwrócić niestety negatywne trendy rynkowe z ostatnich kilku tygodniu przez propozycję pakietu stymulacyjnego w wysokości jednego biliona dolarów. Rozwiązanie to zawiera wiele składowych. W tym także wypłaty indywidualne wynoszące 1000 USD na każdego Amerykanina.

Taki pomysł rządu Stanów Zjednoczonych, który swoim obywatelom rozdaje czeki nie jest bynajmniej czymś zupełnie nowym. Taki sam pomysł miał były kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz także zwolennik Bitcoina, niejaki Andrew Yang.

Andrew Yang jest zwolennikiem takiego poglądu jak „universal basic income”, a więc poglądu, w którym Amerykanie powinni co miesiąc otrzymywać tysiąc dolarów od rządu.

Musimy to zrobić teraz

Właśnie teraz pomysł ten powraca. Dlaczego akurat teraz? Oczywiście z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa, który obecnie niestety dosyć mocno pustoszy gospodarkę. Administracja Donalda Trumpa jednak nie określiła wprost tego, czy sam proces przekazywania gotówki będzie długoterminowym procesem czy też procesem trwałym. W tej właśnie chwili cel jest dosyć pilny. Chodzi w nim głównie o to, aby móc pomóc wszystkim Amerykanom.

Steven Mnuchin, który jest sekretarzem skarbu wczoraj powiedział, że chcą wszystkim Amerykanom natychmiast wysłać czeki.

Zgodniie ze wszystkimi powyższymi doniesieniami rząd planuje uruchomienie programu i to w ciągu dwóch tygodni.

Poza sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchin wypowiedział się w dniu wczorajszym także Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych dodać, że uważają, że powinni zrobić coś, co im przyniesie pieniądze tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Może to nie być do końca metoda właściwa, ponieważ co po niektórzy luzie nie powinni jednak otrzymać czeków w wysokości 1000 dolarów. Zapewnił jednak wszystkich swoich obywatelki, że do końca dnia będzą mieć całkiem niezły pomysł, jak to będziemy już na pewno robić.

Niestety, ale musimy sobie powiedzieć jasno i wyraźnie, że pandemia rzuca całkiem nowe światło na bezrobocie, które się wydaje poruszać w tempie iście zawrotnym, a do tego zwolnienia są zapowiadane w wielu branżach. Na pewno możemy tutaj wymienić handel detaliczny, a dodatkowo hotelarstwo czy też turystykę.

Według raportu, który przygotowało CNN ponad połowa miejsc pracy amerykańskich jest zagrożona właśnie z powodu koronawirusa. Co więcej analitycy przewidują, że szanse na recesję globalną zwiększają się do stu procent w naprawdę zastraszającym się tempie. Czas pokaże jak to się wszystko dalej potoczy, ale jednak pomoc państwa jest naprawdę potrzebna. Bez niej Amerykanie się nie udźwigną z finansowego dołka.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *