103 adresy posiadają ponad 10 tysięcy zgromadzonych Bitcoinów

Firma Coin Metrics na początku bieżącego miesiąca opublikowała raport dotyczący stanu sieci. Udostępnione dane historyczne jednoznacznie ilustrują, że ilość osób posiadających Bitcon (BTC) osiągnęła rekordowy poziom w całej historii tej kryptowaluty. Ilość adresów połączonych z portfelami posiadającymi co najmniej 10 Bitcoinów (BTC) o łącznej wartości przekraczającej 100 000 dolarów osiągnęła wspomniany rekordowy poziom. Jak podaje BitInfoCharts dane na dzień 17 września bieżącego roku mówią o tym, że obecnie istnieje 157 210 adresów o wartości mieszczącej się w zakresie od 10 do 1 000 000 Bitcoinów (BTC).

Tylko lub aż 103 adresy posiadają ponad 10 tysięcy zgromadzonych Bitcoinów (BTC)

Lista adresów przypisanych do portfeli zawierających właśnie Bitcoina pokazuje, że w grupie osób , którym udało się zgromadzić od 10 do 100 Bitcoinów ( BTC) – znajdujących się pod 140 940 niepowtarzalnymi adresami – łączna wartość tych aktywów przekracza kwotę 46 miliarda dolarów. W przypadku kolejnych 1942 adresów pod którymi zgromadzono od 1 000 do 10 000 Bitcoinów (BTC), ich łączna wartość przekroczyła ponad 48,2 miliarda dolarów. Warto podkreślić, że tylko 4 adresy zawierają się w przedziale od 100 000 do 1 miliona BItcoinów (BTC), a ich łączna wartość opiewa na niebagatelną sumę 5,35 miliarda dolarów.

Zdaniem BitInfoCharts wspomniane wcześniej 4 adresy portfeli kryptowalutowych posiadające największe zasoby Bitcoinów (BTC) to nic innego jak scentralizowane adresy giełd kryptowalut. Powyższy fakt jest zatem jednoznaczny z tym, że odzwierciedla on aktywa przechowywane nie przez jedną lecz dziesiątki tysięcy indywidualnych użytkowników. Cointelegraph donosi, że miejsce piąte przypadło tajemniczej transakcji opiewającej na kwotę w wysokości 94 000 Bitcoinów (BTC). Wspomniana transakcja miała miejsce właśnie na początku bieżącego miesiąca.

W przypadku adresów portfeli związanych z zasobnością waluty fiducjarnej dane BitInfoCharts wykazują, że istnieje dokładnie 2118 portfeli których wartość przekracza ponad 10 milionów dolarów. Wykazano także, że jest 17 273 adresów o zasobach w łącznej wartości około 1 miliona dolarów lub nawet przekraczającej ją.

Warto mieć na uwadze fakt, że najwięksi gracze i inwestorzy instytucjonalni niezwykle skutecznie manipulują cenami związanymi z Bitcoin (BTC). Dochodzi do tego np. na skutek generowania sztucznego wolumenu oraz handlu w obszarze instrumentów pochodnych umożliwiających zwiększoną ekspozycję na tą kryptowalutę. To wszystko może odbywać bez fizycznego posiadania Bitcoina (BTC). Nie można także pominąć wpływu giełdy BitMEX na cały proceder oraz obrotów związanych z chicagowską platformą. Krótko podsumowując manipulacje na rynku instrumentów pochodnych wywierają bardzo istotny wpływ na rzeczywiste notowania cenowe Bitcoin (BTC).

Tocząca się obecnie wojna handlowa pomiędzy Chinami, a Stanami Zjednoczonymi zaczyna przenosić się na coraz to nowe fronty. Można nawet pokusić się o stwierdzenie że zaczynamy mieć do czynienia z II zimną wojną, której efektem końcowy może przyczynić się do masowych zakupów kryptowalut na terenie Europy.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *