3 kryptowaluty, w które warto inwestować w 2023

Jeżeli zastanawiasz się w które altcoiny warto się zainteresować to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Pozycja nr 1 – Ether (ETH)

W gronie altcoinów tym najbardziej godnym Waszej uwagi jest Ether (ETH). Jest to waluta cyfrowa, która z powodzeniem może być wykorzystywana do:

  • przekazów pieniężnych
  • magazynowania wartości
  • spekulacji ze względu na wahania swojego kursu.

Stosunkowo nie dawno pojawiło się przekonanie, że wycena Ethera (ETH) jest dużym stopniu zależna od Bitcoina (BTC).  Czy jest ono zasadne? Wyniki analizy opublikowanej przez Skew pokazują, że od 24 miesięcy ETH  podąża krok w krok za Bitcoinem. Wspomniane badanie trwało od 1 do 22 lipca 2019 roku i uwzględniało globalne dane pochodzące z ośmiu największych platform walut cyfrowych oraz dostawców płynności.

Analiza wykazała również, że 14 znaczących zmian kursów w obrębie BTC i ETH, które miały miejsce od czerwca 2017 roku do grudnia 2019 roku, tylko w 5 przypadkach kurs Ethera przypominał zachowanie Bitcoina.

Na chwilę obecną kurs tej waluty cyfrowej wynosi 223,77 dolarów (USD), a kapitalizacja rynkowa to  24 528 310 055 dolarów (USD). Wspomniane dane powodują, że jest to druga największa kryptowaluta. Najwyższy kurs Ether osiągnął 13 stycznia 2018 roku, wynosił on 1 432,88 dolarów (USD).

Bieżący kurs ETH nie może równać się z ATH z 2018 roku. Jednak nadaj jest to waluta cyfrowa, która przyciąga spore zainteresowanie. Warto podkreślić, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy urosła liczba górników posiadających Ether.

Dodatkowo całkowity balans wszystkich pul wydobywczych ETH znajduje się blisko rekordowego pułapu.

Pozycja nr 2 – Tezos (XTZ)

Tezeos (XTZ) jako waluta cyfrowa zajmuje 11 pozycję w rankingu CoinMarketCapu. Jego dużym atutem jest samoistnie aktualizujący się łańcuch blockchain. Dodatkowo pod względem inwestycyjnym prezentuje się bardzo ciekawie. W ubiegłym tygodniu cena Tezosa przekroczyła się główną strefę oporu wynosząca 1,85 dolara (USD). W ramach wyjaśnienia napiszemy, że wspomniana waluta cyfrowa zmagała się z nim od października 2018 roku. Na chwilę obecną jego kurs to 2,13 dolary (USD).

Warto mieć na uwadze fakt, że w marcu ubiegłego roku XTZ pozyskał wsparcie Coinbase Custody. Natomiast miesiąc później został dodany do Trust Crypto Wallet. W październiku 2019 roku został także wylistowany przez platformę Kraken.

Wiele osób uważa, że Tezos zalicza się do tej pierwszej kategorii walut cyfrowych. Biorąc pod uwagę problemy Ethereum, XTZ ma realne szanse na to, by zabłysnąć wśród pozostałych blockchainów. Skuteczna kampania marketingowa mająca za zadanie podniesienie świadomości wśród potencjalnych inwestorów będzie w tym wielce pomocna.

Pozycja nr 3 – Binance Coin (BNB)

Binance Coin jest tokenem narzędziowy przynależącym do platformy walut cyfrowych Binance. Do najistotniejszych aspektów przemawiających na jego korzyści jest to, że inwestorzy długoterminowi  zyskali na nim w ubiegłym roku 136%. Binance, firmujący ten projekt jest dla niego gwarantem samym w sobie.

Na chwilę obecną kurs BNB to 21,92 dolarów (USD) co daje mu 9 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej we wspomnianym wcześniej zestawieniu CoinMarketCapu.

Dodatkowo Binance Coin funkcjonuje w obrębie programu lojalnościowego platformy Binance. Jego posiadanie daję użytkownikom zniżki oraz akces do pewnych usług w obrębie tejże giełdy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs BNB nie wykazuje korelacji z cenami pozostałych walut cyfrowych. Dodatkowo należy także pamiętać o tym, że jest to narzędzie handlowe o wysokiej płynności gwarantujące szybką wymianę na inne kryptowaluty.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *