Akon buduje miasto przyszłości w oparciu o Akoin

Aktualnie trwa budowa futurystycznego miasta Akon City, które ma mieć wartość 6 miliardów dolarów. Miasto ma też funkcjonować jedynie opierając się na kryptowalucie Akoin. Jeden ze znanych na całym świecie raperów, Akon, twierdzi, że takie rozwiązanie umożliwi pokonywanie przeszkód związanych z korupcją czy inflacją. Warto także wspomnieć o Bitcoinie, który nowy tydzień zaczyna od małego spadku, ale ciągle znajduje się w okolicach 12 000 USD.

Miasto przyszłości

Akon, gwiazda i filantrop, zaktualizowała ostatnio informacje o postępach w budowie Akon City w Senegalu, czyli mieście o wartości 6 miliardów dolarów. Uważa on także, że miasto może przypominać znaną z uniwersum Marvela Wakande. Raper wręcz stwierdził, że to wymyślone miasto ułatwiło mu realizacje całej inwestycji.

Raper powiedział wręcz:

Ten film dosłownie pokazał, czym naprawdę może być Afryka. To po prostu ironia losu, że pracowałem nad tym już przed premierą filmu, ale pomógł mi, kiedy próbowałem wyjaśnić ludziom, co próbuje stworzyć 

Centralnym punktem całego miasta ma być szpital na 5000 łóżek. Jego budowa ma kosztować około miliard dolarów. W pierwszej fazie planowana jest także budowa domów, hoteli, szkół, posterunków policji i straży pożarnej, centrum handlowe, elektrowni słonecznej i wszelkich innych budynków, które potrzebne są we współczesnym mieście. Raper twierdzi, że miasto nastawione będzie na odnawialne źródła energii, zwłaszcza na energię słoneczną.

Akon stwierdził również, że kompleks ukończony jest w 85%. Spodziewa się także, że pierwsza faza ukończona zostanie do 2023 roku. Całe miasto ma zostać zaś ukończone do końca 2029 roku.

Niedawno firmie Akona otrzymała kontrakt od amerykańskiej firmy KE International o wartości 6 miliardów dolarów na budowę miasta w Senegalu.

Akoin – rewolucja dla Afryki?

Sercem miasta Akon City ma być wirtualna moneta Akoin, która oparta będzie na kryptowalucie Stellar. Gwiazdor chciałby, by moneta była powszechnym sposobem płatności, która ułatwiłaby wymianę między 54 krajami Afryki. To pozwoliłoby także obywatelom i przedsiębiorcom angażować się w gospodarkę za pomocą swoich telefonów.

Akon na wirtualnej konferencji Binance tłumaczył także, jak wirtualna waluta ma wzmocnić pozycję ludzi. Uważa on bowiem, że kryptowaluta może być wybawcą Afryki na wiele sposobów i że pomoże pokonać największe przeszkody, jakie stoją na drodze do rozwoju kontynentu: inflacje, złe zarządzanie funduszami czy wszechobecną korupcję. Piosenkarz stwierdził także, że ma to pomóc także w wymianie walut. Aktualnie bardzo ciężko wymienić wiele afrykańskich walut na euro, co może stanowić problem dla osób podróżujących do lub z Afryki.

Bitcoin za niecałe 12 000 USD

Warto dodać, że notowanie najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, czyli BTC/USD kontynuują konsolidację wokół poziomu 12 000 USD. Po dwóch próbach przebicia tego poziomu kurs oscyluje pomiędzy 11 000, a 12 000 dolarów amerykańskim. By powstał silniejszy impuls trzeba poczekać na trwałe wybicie kryptowaluty w jedną ze stron.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *