Aktualna cena srebra – Dlaczego kurs rośnie?

W poniedziałkowy poranek cena srebra wzrosła aż o 10% i dzięki temu osiągnęła najwyższy poziom notowany od 7 lat.

Cena srebra na celowniku

Ruch małych inwestorów określa się mianem rewolucji „leszczy” i zaatakował on rynek srebra. Eksperci informują o planach dotyczących wyciśnięcia: krótkich pozycji większych banków. Jak dotąd, tysiące wpisów znajdujących się na portalu Reddit zachęcały, aby kupować srebrne monety.

Obecna cena za uncję trojańską wynosi około 30 USD. Ostatnia taka wartość była zanotowana w lutym 2013 roku. To świadczy o tym, iż osoby, które nabyły szlachetny metal już od 7 lat wciąż są na zero.

Szacuje się, iż teraz taka sytuacja można przyczynić się do spadku ceny. W kolejnej fazie notowania srebra spadły przez około 5 lat od momentu pęknięcia spekulacyjnej bańki mającej miejsce wiosną 2011 roku. Kyle Rodda, analityk IG Markets informuje, że redditowy tłum nakierował swoje zainteresowanie na większy obszar, tym samym próbując wywołać wyciśnięcie krótszych pozycji na obecnym rynku srebra.

Rewolta „leszczy”

Portal bankier.pl informuje, że celem „rewolucji leszczy” stanowi podbicie notowania, a następnie zmuszenie posiadaczy krótszych pozycji do ich całkowitego zamknięcia. Ma to być wywołany skutek poprzez wzmożenie popytu na srebro. Zatem celem jest wymuszone odkupienie wystawionych wcześniej kontraktów. Kiedy w rzeczywistości dojdzie do takiej sytuacji to fala tych wymuszonych zleceń kupna może nawet wynieść cenę srebra na niewidzialne dotąd poziomy. Taka sytuacja jest podobna niczym w przypadku niedawnej akcji firmy GameStop.

Szef SD Bullion poinformował niedawno w wywiadzie prowadzonym dla Bloomberg TV Tyler Wall, iż większość zapasów fizycznego srebra jest już wyprzedana. Teraz można zauważyć jedynie premie w postaci nadwyżki o ponad cenę spot, którą należy zapłacić, żeby móc posiadać fizyczny metal. Wiele dostępnych towarów na ich stronie kosztuje minimum 30% ponad spot, zatem nie mogą oni nic dostać taniej od hurtowników. Teraz można jedynie szacować na najbliższą przyszłość czy może kolejne w kolejce będzie stało złoto.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *