Allegro ogłosiło zamiar przeprowadzenia IPO, jak i także debiutu na GPW

14 września w poniedziałek jeden z największych gigantów e-commerce, Grupa Allegro podała wszelkie szczegóły zamiaru przeprowadzenia swojej pierwszej publicznej oferty akcji o łącznej wartość 1 miliarda złotych. To będzie jedno w zasadzie z największych IPO na giełdzie polskiej.

Allegro jest platformą handlową numer jeden i jednocześnie najbardziej rozpoznawalną marką w naszym kraju. Pomimo swojej wielkości, osiąga wciąż bardzo znaczące tempo wzrostu przychodów przy jednoczesnym zachowaniu swojej bardzo wysokiej rentowności. Prowadzi największą handlową platformę w Polsce – allegro.pl oraz także świetną cenową porównywarkę ceneo.pl

Grupa właśnie ogłosiła, że ma zamiar przeprowadzić swoją pierwsze publiczną ofertę IPP. Akcje spółki pozostaną zaoferowane instytucjonalnym inwestorom, jak i także inwestorom indywidualnym. Allegro ma zamiar złożyć wniosek, aby dopuścić akcje właśnie na GPW.

Prezes Allegro – Grancois Nuyts poinformował z największą przyjemnością o zamiarze wejście Grupy Allegro na Giełdę Papierów Wartościowych w stolicy. Allegro jest spółką, której udało się odnieść wyjątkowy i wyróżniający się sukces. Przekształciła się przed dwadzieścia lat ze startupu lokalnego w gracza o formacie europejskim na rynku e-commerce. Obecnie dysponuje już 12,3 miliona aktywnych kupujących oraz 117 tysięcy sprzedających. Jest absolutnym liderem jeśli chodzi o cyfrową transformację, która dokonuje się w naszej gospodarce przy codziennie podnoszonym standardu życia wielu Polaków oraz tysięcy zarówno małych, jak i także średnich przedsiębiorstw.

Stało się Allegro wchodzi na GPW

Oferta tak naprawdę obejmie samą emisję akcji o szacowanej wartości 1 miliarda złotych. Także akcje, które należą do akcjonariuszy obecnych, części dyrektorów, funduszu PE oraz członków zarządzającej kadry pozostaną zaoferowane w IPO.

Środki, które zostaną pozyskane z emisji całkiem nowych akcji posłużą spłacie zadłużenia, które powstało w celu poprawy swojej tak zwanej dźwigni netto. Zdaniem Grupy, oferta znacznie wzmocni jej finansową pozycję poprzez umożliwienie spłaty częściowego zadłużenia. Wspomoże także jej plany rozwojowe poprzez zwiększenie dodatkowe jej świadomości oraz także rozpoznawalności marki.

Oferta akcji pozostanie skierowana do instytucjonalnych inwestorów, jak i także inwestorów detalicznych na całym terytorium Polski. Pozostanie również przeprowadzona oferta dla instytucjonalnych inwestorów za granicą, a w tym także w Stanach Zjednoczonych.

Dla transzy indywidualnych inwestorów pozostanie zaoferowane około pięciu procent akcji. Jest to stosunkowo nieduży procent, ale gdy weźmiemy pod uwagę samą skalę oferty, to dla inwestorów indywidualnych trafią akcje o wartości około pięćdziesięciu milionów złotych.

Spółka także podkreśla, że jej celem jest zbudowanie udziału znaczącego akcji, które będą w wolnym obrocie.

Koordynatorami globalnymi oraz także współprowadzącymi księgę popytu są Morgan Stanley & Co oraz Goldman Sach International. Ofertę dla indywidualnych inwestorów w naszym kraju poprowadzą BM PKO BO oraz Santander Bank Polska S.A.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *