Allegro rozpoczyna sprzedaż akcji w cenie 35-43 zł! – IPO

Allegro.pl jest jednym z dziesięciu największych i najpopularniejszych serwisów e-commerce na świecie. Po 21 latach od rozpoczęcia działalności wprowadza swoją spółkę na warszawską giełdę. Firma opublikowała prospekt i rozpoczęła IPO (Initial Public Offering), czyli dokonywaną po raz pierwszy ofertę publiczną, dotyczącą określonych papierów wartościowych. Spółka sprzedaje swoje akcje w cenie 35-43 zł.

Allegro na giełdzie

Oferta spółki obejmuje emisję ponad 28,6 milionów akcji, z których firma spodziewa się uzyskać wpływy w wysokości ok. 1 miliarda złotych brutto, a także maks. 163 milionów istniejących akcji, które sprzedawane są przez obecnych akcjonariuszy. Maksymalna ilość sprzedawanych akcji wyniesie zatem ok. 187 826 087. Uwzględniając średnią cenę akcji (wynoszącą ok. 43 zł) przychody ze sprzedaży, wyniosą ponad 8 miliardów złotych.

Menadżer stabilizujący – firma Morgan Stanley otrzymała od sprzedających akcjonariuszy ofertę dotyczącą opcji nabycia dodatkowych, istniejących już akcji na podstawie opcji dodatkowego przydziału. Miałyby one stanowić maks. 15% całkowitej liczby sprzedawanych przez Allegro akcji.

Ceny i ostateczna liczba akcji oferowanych

Zakładając brak realizacji opcji dodatkowego przydziału, spółka spodziewa się, że niedługo po dopuszczeniu w wolnym obrocie będzie znajdować się co najmniej 18,26% kapitału zakładowego. Firma nie ustaliła jeszcze podziału akcji, które zostaną przydzielone poszczególnym inwestorom. Akcjonariusze sprzedający chcą przeznaczyć maks. 5% akcji inwestorom detalicznym.

Zapisy na akcje są od nich przyjmowane w terminie 23-28 września 2020 r. Maksymalna, ustalona cena to 43 zł. Zapisanie akcji na rachunkach inwestorów detalicznych zostało ustalone na 6 października 2020 roku. Pierwszy dzień dotowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych ma mieć miejsce 12 października 2020 roku.

Ceny i liczby akcji, które ostatecznie zostaną zaoferowane poszczególnym kategoriom inwestorów, będą ustalone w oparciu o procesy budowy księgi popytu. Publikacja tych danych jest zaplanowana na 29 września 2020 roku.

Show More

1 komentarz

  • Jerzy
    Jerzy

    Jak i gdzie można się zapisać na zakup tych akcji?

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *