Apple ogłosiło 15 wrzesień datą kolejnej konferencji

Firma Apple ogłosiła na swojej stronie, że we 15 września o godzinie 10.00 (19.00 czasu polskiego), czyli we wtorek,  zorganizowane zostanie przez firmę specjalne wydarzenie konferencyjne w Steve Jobs Theatre na kampusie Apple Park w Cupertino, mieszczącym się w Kalifornii.

Impreza wyłącznie cyfrowa

Z powodu panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, a więc podobnie do WWDC, obecna konferencja jesienna  Apple będzie imprezą cyfrową, bez zapraszania jakichkolwiek przedstawicieli mediów. Format konferencji nie będzie prawdopodobnie odbiegał od formatu WWDC, a Apple zapewni po prostu wcześniej nagrane sekwencje dla każdego nowego ogłaszanego do sprzedaży produktu.

Z powodu pandemii Apple ograniczył w 2020 roku ilość wypuszczonych produktów, oczekiwania sympatyków marki i zwykłych klientów są więc dość duże. Oczekuje się, że wydarzenie prawdopodobnie w dużej mierze zostanie skupione na iPhonie, który spodziewany jest jeszcze w tym roku w czterech wersjach i trzech rozmiarach.

IPhone

IPhone 12, który ma być tańszym modelem iPhone’a z udostępnianych, ma być oferowany w rozmiarach 5,4 i 6,1 cala, przy czym model 5,4-calowy będzie najmniejszym iPhonem wyprodukowanym przez Apple od lat.

‌IPhone 12‌ Pro, czyli flagowy model ‌iPhone’a‌ z wyższej półki cenowej, ma występować w rozmiarach 6,1 i 6,7 cala. I tutaj z kolei 6,7-calowy iPhone będzie największym iPhonem, jaki firma Apple wypuściła na rynek kiedykolwiek. Wszystkie iPhone’y mają być wyposażone w pełne wyświetlacze od krawędzi do krawędzi oraz funkcję Face ID z kamerami TrueDepth.

Seria iPhone’ów z tego roku będzie obsługiwała sieć 5G, a ponadto iPhone’y mają mieć nowy design przypominający w stylu iPada Pro. Jest to wariant eliminujący zaokrąglone krawędzie, które są używane od czasu iPhone’a 6 i powrót do krawędzi kwadratowych, obecnych m.in. w takich produktach jak iPad Pro, czy też iPhone 4.

Inne spodziewane produkty

Na wydarzeniu spodziewana jest prezentacja również innych produktów, jak choćby Apple Watch Series 6, który ma wprawdzie wyglądać podobnie do Apple Watch Series 5, to chodzą pogłoski, że zostanie wyposażony w nowe możliwości odnośnie do śledzenia stanu zdrowia, np. nadzorować poziom tlenu we krwi.

W Apple trwają także prace nad nowymi iPadami, których wynikiem może być pokazanie 11-calowego ‌iPad Air, wyposażonego w pełnoekranowy wyświetlacz z Touch ID wbudowanym w przycisk zasilania albo umieszczonym pod wyświetlaczem. Mówi się również o pracach nad nowym, a przy tym najtańszym iPadem, który takze na wydarzeniu może się znaleźć.a.

Spodziewane są ponadto pierwsze komputery Mac z procesorem ARM. Te mogą zostać zaprezentowane pod postacią odświeżonego MacBooka Air  oraz przeprojektowanego 23- lub 24-calowego iMaca. Głośno jednakże mówi się o tym, że nawet jeżeli są gotowe, to Apple nie wprowadzi ich wraz z nowymi iPhone’ami, ale zachowa na późniejszą odsłonę.

Inne, pomniejsze produkty, o których się plotkuje i które mogą pojawić się na prezentacji podczas wrześniowego eventu, to nauszne słuchawki AirPods Studio, bezprzewodowa mata ładująca bazująca na AirPower, o nazwie AirTags, a także mniejszy mniejszy oraz tańszy HomePod.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *