Binance ma w planach wykupić CoinMarketCap za 400 mln $

Rynek kryptowalut obiegła dość niespodziewana informacja, a mianowicie Binance zamierza przejąć CoinMarketCap. Jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalut – Binance, chce przeznaczyć na zakup wspomnianego portalu aż 400 milionów dolarów. Pozostałe warunki przyszłej umowy nie zostały podane do publicznej wiadomości. Na razie jednak żadna ze stron nie potwierdziła pogłosek, które pojawiły się w sieci internetowej.

Binance chce się rozwijać

Giełda Binance stawia na ciągły rozwój. Dyrektor generalny – Changpeng Zhao potwierdził jedynie, iż jego firma zamierza dokonać dwóch niespodziewanych i wielkich inwestycji, które zaszokują cały rynek kryptowalut. Można się więc spodziewać, że przypuszczenia o przejęciu CoinMarketCap przez Binance znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

CoinMarketCap to jeden z najpopularniejszych agregatorów związanych z danymi pochodzącymi z rynku kryptowalut. Portal ten zanotował rekordowo wysoką ilość wejść, wynoszącą ponad 207 milionów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jest więc w co inwestować, jednak najpierw należy przygotować solidną gotówkę.

Giełda Binance może to jednak zrobić, ponieważ jej kapitał jest naprawdę ogromny. Binance przyciągnęło do siebie ponad 113 milionów osób (również w okresie sześciu miesięcy), dlatego takie połączenie z perspektywy dyrektora generalnego jest jak najbardziej sensownym rozwiązaniem.

Binance buduje wyjątkowe imperium

Eksperci związani ściśle z rynkiem kryptowalut zgodnie podkreślają, iż Binance zamierza zbudować na swoich fundamentach wyjątkowe imperium, któremu nikt nie będzie w stanie dorównać przez długie lata. Jest w tym oczywiście dużo racji, ale jeśli ma do tego dojść, każde kolejne posunięcie musi być jak najbardziej przemyślane. Powyższa inwestycja niesie jednak za sobą szereg różnych pozytywów, dlatego można się spodziewać, iż wkrótce dojdzie do skutku, jednak ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, a przynajmniej opinia publiczna o nich nic nie wie.

CoinMarketCap to miejsce, w którym można sprawdzić aktualne ceny poszczególnych kryptowalut, dane tam zebrane są bardzo rzetelne i stale aktualizowane, więc nic dziwnego, że Binance ma wielką ochotę na przejęcie tego portalu.

Inwestowanie w badania technologiczne

Binance inwestuje od pewnego czasu w rozmaite badania technologiczne i wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości inwestycje z tym związane będą jeszcze bardziej rozbudowane. Co najważniejsze badania te mają dotyczyć technologii Blockchain na terenie Chin. Będą prowadzone w porozumieniu z największymi instytutami badawczymi, dlatego też widać wyraźnie, że giełda kładzie ogromny nacisk na rozwój, na wielu rozmaitych płaszczyznach.

Na razie nie wiadomo jednak, jakie kroki będą tymi kolejnymi, jednak inwestycji będzie jeszcze więcej. Warto stale monitorować obecny rynek kryptowalut, ponieważ już w najbliższych tygodniach może pojawić się finalna informacja o przejęciu CoinMarketCap przez giełdę Binance. Kwota transakcji dla przeciętnego odbiorcy szokująca, jednak takie pieniądze w tym biznesie nie są żadną niespodzianką.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *