Biomass Energy Project SA – Buduje mobilne szpitale

W Lesznowoli firma Biomass Energy Project SA otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe. W obiekcie liczącym około 250 m2 znajdą się laboratoriu, dział technologii medycznych, dział rozwoju elektromobilności i zielonej energetyki oraz prototypownia.

Szpital zakaźny

Obecnie, jako priorytet jest realizowana budowa specjalistycznego szpitala zakaźnego. Stanie on na powierzchni niespełna 1000 m2. Taka inwestycja ma na celu wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą na kompleksową i szybką obsługę pacjentów zakażonych koronawirusem.

źródło: BEP MED CENTER
źródło: BEP MED CENTER

Przedsiębiorstwo chwali się rozpoczęciem procesów zakupu niezbędnego wyposażenia oraz konstrukcją opartą na elastycznych kontenerach mieszkalnych, przeprojektowanych na potrzeby budowy specjalistycznych szpitali. Taka koncepcja powstała w oparciu o wiedzę specjalistów z obszaru architektury, budownictwa, medycyny czy nowoczesnych technologii. Każdy kompleks zostanie wyposażony w niezbędne media i niezależne zasilanie.

Pierwsza wersja prototypu może zostać oddana do użytku w przeciągu dwóch tygodni. Będzie to mini szpital z wytyczonymi miejscami izolacji, pomieszczeniami dla personelu medycznego i miejscami diagnostycznymi.

Zalety mobilnego szpitala zakaźnego

Takie rozwiązanie niesie z sobą wiele zalet. Wśród nich wyróżnia się:

  • podział szpitala na trzy strefy: zaplecze dla personelu, strefę zakaźną, poczekalnię i gabinet przyjęć,
  • w zapleczu medycznym zainstalowano centralę monitoringu pacjentów, szczególnie tych izolowanych,
  • instalacja systemów przywoławczych, dzięki którym następuje rozmowa z pacjentem,
  • bezpieczeństwo, które gwarantują śluzy przy wejściach dla lekarzy i pacjentów, podciśnienie panujące w strefie zakaźnej; dostępność filtrów HEPA wychwytujących wirusy na wejściu i wyjściu układu wentylacyjnego,
  • system wentylacyjny zaprojektowany w taki sposób, że w sekcji zakaźnej tworzy podciśnienie,
  • wytwórnia tlenu medycznego, sprężonego powietrza i podciśnienia, dzięki urządzeniom koncentratorów tlenu, napełnianiem zapasowych butli; do instalacji szpitalnej zostaje wprowadzony tlen, powietrze i próżnia poprzez sieć przewodów i paneli,
  • oddzielne pomieszczenia na gabinet zabiegowy, miejsce socjalne dla personelu medycznego, magazyny podręczne, odpady medyczne i gospodarcze,
  • zainstalowanie agregatu prądotwórczego w przypadku awarii zasilania,
  • wyposażenie każdego pomieszczenia w zaplecze sanitarne oraz dezynfekatory na korytarzach,
  • szpital w każdej chwili może być poddany rekonfiguracji lub dobudowaniu piętra, dzięki łatwej przestawialności ścian; mogą zostać dostawione także kolejne, niezależne kontenery.

Jak wspomniano, system szpitalny jest oparty na kontenerach o wymiarach 2,5 m x 6 m lub ich wielokrotności. Można je dowolnie konfigurować, przestawiać pomieszczenia wewnątrz i dopasowywać do danego terenu oraz stawiać piętrowo.

Z tego właśnie powodu mogą być budowane w ekspresowym tempie, nawet w ciągu dwóch tygodni. Istnieje również możliwość doposażenia niektórych miejsc w sprzęt specjalistyczny, dodatkowe oświetlenie i instalacje odnawialnych źródeł energii.

Reakcja rynku na mobilne szpitale od Biomass Energy Project SA

źródło http://www.bepcenter.com

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *