Biomass posiada nowy preparat biobójczy na COVID – TKO+200%

Spółka Biomass, w trakcie poniedziałkowej sesji, poinformała o nabyciu 3 mln akcji. Akcjonariusz przed dokonaniem transakcji był w posiadaniu nieco ponad 6% akcji, co skutkowało ich wzrostem do ponad 20%. Obecnie jest w posiadaniu 8,1 mln, co oznacza udział w wysokości 10%. Po kilku godzinach Biomass ogłosił, że opracowanie i rejestracja przebiegły pomyślnie oraz że uzyskał zezwolenie na nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. Kurs akcji został zawieszony, a na godzinę 17.00 TKO wynosił blisko 3 złote, co świadczy o wzroście o blisko +200%.

+200% TKO – Biomass zawieszony na górnych widełkach!

Mimo dość niemrawego początku poniedziałkowa sesja, która zakończyła się dwie godziny temu, pozostawiła Biomass z bardzo dużym wzrostem. Około godziny dwunastej spółka ogłosiła, że jest w posiadaniu 3 mln akcji z prowadzonych transakcji pozagiełdowych, które realizował Zbigniew Bieniek. Przed rozpoczęciem transakcji posiadał 5,12 mln akcji, reprezentując tym samym 6, 18% procent udziału w głosach na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Po zakończeniu transakcji Bieniek posiadał już 8.12 mln akcji, co stanowiło około 10% udziału w głosach. Komunikat poskutkował wzrostami dochodzącymi aż do 20% a kurs przekroczył 1,2 zł.

Opracowanie preparatu biobójczego do walki z COVID-19

Nieco przed godziną 15.00 spółka poinformowała o zakończonymi z sukcesem opracowaniu, rejestracji oraz uzyskaniu zezwolenia na posiadanie nowego preparatu biobójczego do walki z COVID-19. W ogłoszonym komunikacie znalazły się następujące informacje:

SEPTOVIR OXY 800 jest płynem biobójczym o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym przeznaczony do dezynfekcji powierzchni, mających oraz niemających kontaktu z żywnością. Do stosowania metodą zamgławiania za pomocą generatora par w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w pomieszczeniach przemysłowych, instytucjonalnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych oraz pomieszczeniach medycznych. Produkt ten będzie wytwarzany w oparciu o własne moce produkcyjne przez „Spółkę.

Informacje o preparacie biobójczym  

Dalsza część komunikatu zawierała w sobie informacje dotyczące konkurencyjnej ceny produktu. Płyn ma być w postaci gotowej do użycia, przeznaczony również do dezynfekcji ścian, podłóg, sufitów, środków transportu oraz miejsc przechowywania żywności i pasz. Główną zaletą – prócz konkurencyjnej ceny – jest pełna biodegradowalność substancji oraz możliwość jej szerokiego zastosowania. Spółka informuje, że wyrób traktuje jako dopełnienie swojej oferty w zakresie usług medycznych.

Kurs na górnych widełkach

Po ogłoszeniu tej informacji kurs natychmiast został zawieszony na górnych widełkach. Ostatnie transakcje realizowane były po kursie 1, 235. W czasie zamknięcia sesji TKO wyniósł blisko 3 zł, co stanowi wzrost teoretyczny o około 200%

Na zamknięciu sekcji po stronie kupna znajdowało się około 167 transakcji, które opiewały na zakup ponad 730 tysięcy akcji – realizowanych w każdej cenie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *