BioMaxima sprzedaż testów do wykrywania wirusa SARS-CoV-2

BioMaxima rozpoczęła właśnie sprzedaż genetycznych testów służących wykrywaniu SARs-CoV-2, które są oparte na metodzie o nazwie Real Time PCR.

Już pod koniec ubiegłego tygodnia upłynął termin dwutygodniowy oraz przepisowy w sprawie wniosku o rejestrację, który został złożony 27 marca bieżącego roku. Spółka zatem uzyskała prawo do wprowadzenia na terenie Polski oraz pozostałych państw należących do Unii Europejskiej obrotu, jako współtwórca, testu molekularnego do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, który jest oparty na zalecanej metodzie Real Time PCR, która zalecana jest zarówno przez CDC (Centers for Diesease Control) oraz przez WHO. Jest to medyczny wyrób, który przeznaczony jest do diagnostyki in vitro. Możemy na ten temat przeczytać w komunikacie.

BioMaxima właśnie rozpoczęła sprzedaż testów genetycznych do wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

W obecnej chwili spółka może jak najbardziej na rynek dostarczyć około pięćdziesięciu tysięcy testów na tydzień. Jest to bardzo imponująca liczba. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Wcześnie spółka ta informowała, że molekularny test, który jest oparty o protokół rekomendowany WHO, opracowany został we współpracy z firmą biotechnologiczną z Hiszpanii. Zarząd spółki w rzeczywistości jest bardzo zadowolony z uzyskanych wyników walidacyjnych badań przeprowadzonych w narodowym hiszpańskim ośrodku referencyjnym – Instituto de Salud Carlos III. Zarząd potwierdził bardzo wysoką czułość oraz także specyficzność zestawu, która przekracza 99 procent.

Test genetyczny o nazwie RT-PCR w rzeczywistym czasie przeznaczony jest do identyfikacji, jak i także do różnicowania SARS-CoV-2 w pobranym materiale od pacjentów, którzy mają objawy koronawirusa. Użyta jest tutaj do wykrywania sekwencja RNA unikalna dla SARS-CoV-2.

Genetyczny materiał wirusa jest tak naprawdę ekstrahowany z próbek (aspirat tchawiczny, plwocina czy też popłuczyny oskrzelowe i pęcherzykowe, krew, wymazy z nosogardzieli, stolec, wymazy z gardła oraz mocz) i amplifikowany przy pomocy techniki PCR w rzeczywistym czasie z wykorzystaniem transkryptazy odwrotnej oraz sond specyficznych, które są wykrywane za pomocą reporterowych fluorescencyjnych dla SARS-CoV-2. Testy tego typu w naszym kraju stosowane są w diagnostyce COVID-19 (koronawirusa) w laboratoriach szpitalnych dedykowanych oraz w Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Reakcja rynku na komunikat o sprzedaży testów

Działanie firmy BioMaxima

BioMaxima działa także na rynku laboratoryjnej diagnostyki. Jest samym producentem mikrobiologicznych podłoży, szerokiej gamy odczynników, systemów do oznaczania lekowrażliwości oraz także sprzętu do diagnostyki metody in vitro. Spółka również jest dystrybutorem produktów światowych uznanych diagnostycznych firm takich jak Mitsubishi Chemical, Nova Biomedical, Inc. BioMaxima, Accelerate Diagnostics oraz Biolog Inc.

Firma ta zaopatruje w produkty swoje ponad dwa tysiące laboratoriów w Polsce oraz także prowadzi eksportową działalność na ponad sześćdziesięciu rynkach. Spółka ta jest także notowana na NewConnect.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *