BioMaxima z bardzo dużym zamówieniem na genetyczne testy

Po kilku godzinach handlu poniedziałkowe, akcje spółki już zyskują trzydzieści procent, a kurs oscyluje w okolicach trzydziestu sześciu złotych.

Sesja poniedziałkowa przebiega pod znakiem naprawdę bardzo mocnych wzrostów na walorach spółki BioMaxima, która działa w biomedycznym sektorze. Spółka notowana na NewConnect, poinformowała w swoim komunikacje o otrzymaniu całkiem nowego zamówienia na genetyczne testy PCR do oznaczania SARS-CoV-2 o wartości zbliżającej się do 570 tysięcy dolarów. Stanowi to blisko dwa miliony złotych. W samo południe akcje spółki już drożeją o blisko trzydzieści procent.

  • BioMaxima otrzymała już zamówienie na genetyczne testy o wartości prawie 570 tysięcy USD,
  • Jest to już drugie zamówienie od tego właśnie kontrahenta. Pierwsze o wiele, wiele mniejsze zrealizowane zostało w dniu 31 sierpnia bieżącego roku,
  • Kurs akcji spółki już zyskuje trzydzieści procent, cena walorów z kolei przekroczyła trzydzieści sześć złotych.

Akcje BioMaximy odbijają się od wsparcia na poziomie dwudziestu pięciu złotych

Nie da się ukryć, że lipiec był niesamowicie dobrym miesiącem dla BioMaximy notowanej na NewConnect. Walory tejże spółki zyskały w ciągu dosłownie kilku sesji ponad sto procent, a sam kurs przekroczył już barierę pięćdziesięciu złotych. Końcówka miesiąca omawianego, cały sierpień oraz także pierwsze dni września, to już powrotny ruch. Akcje ponownie spadły do poziomu dwudziestu pięciu złotych, a więc cała wzrostowa luka domknięta została.

Sesja poniedziałkowa przyniosła niesamowicie mocne wzrosty na samych walorach spółki. Komunikat o całkiem nowym zamówieniu na genetyczne testy został niesamowicie pozytywny odebrany przez samych inwestorów. Dokładnie po trzech godzinach sesji, walory już zyskują trzydzieści procent, a kurs pokonał już barierę trzydziestu sześciu złotych. Sesyjne maksimum odnotowane zostało na poziomie trzydziestu ośmiu złotych.

Odrobienie lwiej części

Wzrosty tygodnia ostatniego połączone razem z bardzo mocnym wybiciem początkowym pozwoliły na odrobienie części lwiej strat z ostatnich tygodni. Kurs obecnie dotarł do miejsca, gdzie przez większą część sierpnia konsolidował. Mniej więcej z poziomu trzydziestu pięciu do trzydziestu siedmiu złotych nastąpiło na początku września wybicie dołem oraz także test kursu z połowy miesiąca lipca (dwadzieścia pięć złotych).

Jeśli w kolejnych dniach poziom trzydziestu pięciu złotych pozostanie utrzymany, lub pokonany trwale, istnieje tak naprawdę spore prawdopodobieństwo, że wzrosty będą już kontynuowane a sam trend spadkowy z tygodni ostatnich zamieni się w bardzo krótkim terminie w dynamiczny wzrostowy trend.

Dokładnie w poniedziałek o godzinie dwunastej akcje BioMaximy zyskują 28,78 procent, a sam kurs wynosi 35,80 złotych. Obroty już przekroczyły 4,2 miliona złotych i tak naprawdę są jednymi obecnie z największych na giełdzie o nazwie NewConnect. Naprawdę to wszystko robi spore wrażenie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *