Biomed-Lublin jest gotowa do wytwarzania leku na koronawirusa

Jak wiadomo w ostatnim czasie praktycznie cały świat musi się mierzyć z epidemią COVID-19 i szalejącym koronawirusem. W związku z tym Spółka Biomed-Lublin pragnie odnieść się do licznych informacji na temat tego, że osocze ozdrowieńców można zastosować do walki z koronawirusem i zając swoje stanowisko w kwestii wytwarzania tego typu leków.

Spółka Biomed-Lublin jest gotowa do wytwarzania leku na koronawirusa, który będzie wytwarzany z ludzkiego osocza, które pochodzi od osób zdrowych, które posiadają przeciwciała na COVID-19

Spółka Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. ma niezwykle szerokie doświadczenie dotyczące produkowania leków krwiopochodnych, głównie substancji wytworzonych na podstawie różnych składników osocza i krwi. Tego typu medykamenty od lat są podstawową bronią podczas walki z różnymi chorobami zakaźnymi, metabolicznymi i innymi. Produkty wytwarzane i rekomendowane przez Spółkę od zawsze były dostosowywane do potrzeb kraju!

Jak produkowane są leki krwiopochodne?

Podczas produkowania leków krwiopochodnych przede wszystkim wykorzystuje się osocze, aby uzyskać m.in. immunoglobulinę, czyli przeciwciała, które bardzo skutecznie pomagają w walce z chorobami zakaźnymi. Oznacza to, że w przypadku pozyskania osocza od osób, które pokonały koronawirusa Spółka BiomedLublin jest gotowa do wytwarzania leków opartych na osoczu, aby pomóc osobom zainfekowanym tym wirusem. Spółka może także zastosować lek prewencyjnie, aby ochronić pacjentów, którzy są narażeni na infekcję tym patogenem.

Spółka BiomedLublin posiada know-how, który został starannie wypracowany w kooperacji z innymi badawczymi jednostkami. Cały czas jest on stosowany w wytwarzaniu leków innowacyjnych krwiopochodnych.

O czym warto pamiętać podczas wytwarzania nowych leków?

Warto zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującym Prawem Farmaceutycznym i różnymi procedurami administracyjnymi nowy produkt można dopuścić do leczenia i wprowadzić w obieg, jeżeli jest to poprzedzone licznymi badaniami klinicznymi, które mają na celu potwierdzenie ich skuteczności i upewnienie się czy stosowanie danego medykamentu będzie bezpieczne dla zdrowia pacjentów.

Aktualnie spółka bada wszystkie możliwe rozwiązania, aby można było wykorzystać potencjał drzemiący w osoczu ludzkiej krwi i wykorzystać go do walki z koronawirusem.

Informacje od spółki Biomed-Lublin

Warto zaznaczyć, że spółka Biomed-Lublin zgodnie ze swoją polityką nie udziela odpowiedzi na żadne indywidualne pytania. Wszelkie informacje, które mają charakter poufny i są związane z procesem cenotwóczym, zgodnie z przepisami obowiązującymi

Spółkę są publikowane jak najszybciej jest to możliwe w Raporcie Bieżącym. Aby dowiedzieć się jakie są najnowsze postępy w sprawie, warto regularnie śledzić informacje dotyczące Spółki, które można znaleźć na stronie biomedlublin.com, a także na różnych portalach społecznościowych. Dzięki temu wszystkie osoby zainteresowane postępami w badaniach mogą być na bieżąco z najważniejszymi informacjami.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *