Biomed-Lublin jest nadal na fali. Rośnie zainteresowanie inwestorów

Okazuje się, że spółka biotechnologiczna rozpoczęła tydzień od wzrostów dwucyfrowych notowań. Jej kapitalizacja już przekroczyła poziom sześćset sześćdziesiąt milionów złotych.

Dokładnie to w poniedziałek przed południem indeksy na giełdzie warszawskiej w lekki sposób zyskały na wartości. Na rynku szerokim wyróżnia się bardzo pozytywna spółka biotechnologiczna o nazwie Biomed-Lublin. Na pierwszy rzut oka się rzuca jej kurs. Już od dobrych kilku miesięcy porusza się we wzrostowym trendzie. Co więcej samym motorem do wzrostów jest pandemia koronowirusa, która od kilku miesięcy nie odpuszcza i co więcej nadal nic nie wskazuje na to, aby się skończyła. Wiele firm oraz osób ma nadzieję, że uda się wyprodukować lek na koronawirus przez Biomed.

Co to miałby być za lek? Tak naprawdę, to szczegółów nie znamy, ale ma on bazować na osoczu już osób, które ozdrowiały z wirusa COVID-19. Jak wiemy osób tych jest coraz więcej, co nas bardzo cieszy. Obecnie spółka Biomed oczekuje na dostawę osocza, aby tylko móc ruszyć już „pełną parą” z produkcją.

Dokładnie to w poniedziałek przed godziną 12 kurs Biomedu wzrósł. Dokładnie to wzrósł on już o ponad czternaście procent. Na co jeszcze musimy zwrócić uwagę? Niezmiernie interesujące jest to jak naprawdę wysoki jest obrót samymi akcjami. Od rana właściciela zmieniły akcje o porażającej kwocie. O jakiej kwocie mówimy? Mowa o wartości, która przekracza siedemnaście milionów złotych.

Biomed dokładnie w zeszłym tygodniu poinformował opinie publiczną poprzez specjalny komunikat o emisji swoich akcji. To zarząd podjął specjalną uchwałę, która ma na celu podwyższenie zakładowego kapitały poprzez emisję do sześciu milionów akcji serii R jednocześnie z pozbawieniem prawa poboru akcjonariuszy. Po zakończeniu samej budowy księgi popytu zarząd ma do ustalenia tak zwaną emisyjną cenę.

Przewidywania spółki

Co ciekawe spółka przewiduje, że umowy objęcia akcji zawarte zostaną przez inwestorów dokładnie do czternastego lipca, a więc do dnia dzisiejszego. Jaki jest cel emisji? Tak naprawdę to głównym i zamierzonym celem jest pozyskanie kapitału na realizację inwestycji, które są związane z przeciwgruźliczą szczepionką ONKO BCG oraz BCG, spłatę wszelkich pozostałych układowych zobowiązań jak też spłatę bardzo ważnych zobowiązań, które spółka Biomed ma wobec Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

A jak na początku tego oku kształtował się kurs Biomedu? Poznając tę wartość wiele osób będzie w ogromnym szoku. Bowiem kurs Biomedu oscylował w okolicach jednego złotego. A jak kształtują się dzisiejszego dnia? Dzisiaj przed południem akcje są dziesięć razy wyższe. Jak łatwo się domyśleć akcje kształtują się na poziomie 10,70 złotych. Co jak co, ale różnica jest naprawdę ogromna.

Będziemy z dużą ciekawością obserwować jak potoczą się kolejne ważne kwestie w ramach spółki. Musimy przyznać, że sytuacja ta jest niezmiernie ciekawa. Rzadko kiedy mamy do czynienia z takimi poczynaniami i zmieniającymi się wartościami.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *