Biomed Lublin ma blisko 30 mln zł dotacji na utworzenie
 Centrum Badawczo-Rozwojowego

Lubelska spółka biotechnologiczna otrzyma wsparcie na budowę Centrum Badawczo Rozwojowego, w którym będą rozwijane jej sztandarowe produkty: szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10 oraz leku Onko BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę 48, 6 mln zł netto, zaś wysokość dotacji stanowi 60 % wartości kosztów kwalifikowanych, tj.: 29,2 mln zł netto. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2020 roku, zaś jej zakończenie na II kwartał 2022 roku. 

– Dzięki udoskonaleniu produktu, zwiększeniu jego bezpieczeństwa i jakości oraz innowacyjnym rozwiązaniom wprowadzonym w ramach projektu możliwy będzie jeszcze dynamiczniejszy rozwój strategicznych produktów spółki: szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 oraz Onko BCG, a także umocnienie pozycji rynkowej Biomed S.A. Przypomnę, że Biomed jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych producentów tej szczepionki na świecie. To produkt deficytowy i poszukiwany, podobnie jak np. nasz lek na raka pęcherza Onko BCG – podkreśla Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin. 

Projekt „Centrum innowacji biotechnologicznych BCG” uzyskał dotację przyznaną przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I Działanie 2.1: „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”. 

Główne obszary badawcze realizowane w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego to wakcynologia w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologia w terapii choroby nowotworowej – poinformował Piotr Fic, członek zarządu Biomed Lublin S.A.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą biotechnologiczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych w obszarach onkologii, wakcynologii, ginekologii i immunoglobulin). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *