Biomed-Lublin najlepiej zapowiadająca się spółka biotechnologiczna

Biomed Lublin dzięki korona- hossie odbił się od dna. W ostatnim czasie na GPW można było, zaobserwować sinusoidę ceny akcji spółki. Jakie wydarzenia były powodem wahania ceny akcji? Czy rezygnacja z badań spółki AstraZeneca będzie szansą dla Biomed- Lublin?

 Biomed -Lublin wchodzi do WIG-20?

Biomed– Lublin ma bardzo duże szanse na wejście do indeksu WIG20 i to dzięki korona- hossie. Kapitalizacja Biomed– Lublin od początku roku wzrosła o prawie 2000%, tym samym akcje spółki stały się jednymi z najbardziej popularnych na GPW. Cena akcji spółki Biomed Lublin w ostatnim czasie przypominała niewielką sinusoidę. Jednak ostateczna cena akcji na przełomie sierpnia i września oscylowała na poziomie 20 zł.

Aneks do umowy pożyczki z prezesem spółki

Zarząd Biomed Lublin poinformował, iż w dniu 27 sierpnia został podpisany aneks do umowy pożyczki udzielonej przez prezesa spółki Marcina Piróga. Poprzez aneks zostały zmienione elementy pożyczki:

 •  wydłużenie okresu dostępności środków finansowych z pożyczki do 31 grudnia 20202 roku;
 • wydłużenie okresu spłaty pożyczki do 29 lipca 2021 roku;
 • zredukowanie odsetek do sumy indeksu WIBOR 3M i 2%

Kwota pożyczki 4 mln zł ma być przeznaczona na realizację inwestycji rozwojowych związanych tylko z produktami leczniczymi: szczepionką przeciwgruźliczą BCG 10 oraz ONKO BGC.

Fałszywe pomówienia

Cena akcji spółki od początku roku wzrosła o ponad 980%, lecz w ostatnim czasie został odnotowany spadek ceny spowodowany komunikatem spółki o przekazaniu leku na COVID-19 do badań klinicznych dopiero pod koniec roku, a nie jak wcześniej zapowiadano końcem października. Kolejnym ciosem w akcje spółki były nieprawdziwe informacje o rzekomej złej sytuacji finansowej Biomed– Lublin.

Zarząd spółki wydał oświadczenie, w którym dementuje fałszywe informacje o stanie finansowym spółki. Zostało ono umieszczone na profilu spółki na Twiterze. W wydanym oświadczeniu zarząd spółki dementuje fałszywe doniesienia o zwolnieniach grupowych, a tym samym złej sytuacji finansowej spółki. Spółka zadeklarowała również wytoczenie sprawy sądowej osobie, która rozgłasza fałszywe informacje.

Niezakłócony przebieg badań

W oświadczeniu wydanym na Twitterze zarząd spółki poinformował również, że cały proces wytwarzania pierwszej serii leku przeciw COVID-19, która zostanie wykorzystana do badań klinicznych, przebiega zgodnie z planem. Jeśli wystąpią jakiekolwiek opóźnienia w czasie badań klinicznych, to spółka będzie o tym fakcie informować na bieżąco.

Rejestracja akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych

Spółka Biomed Lublin poinformowała, iż otrzymała oświadczenie od Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. o zawarciu umowy na rejestrację depozytu papierów wartościowych. Będzie on dostępny pod tym samym kodem, co reszta akcji spółki w depozycie. Dostępne jest 794.000 akcji o wartości 0,10 zł. Akcje z KDPW zostały wprowadzone do obrotu początkiem września.

Wielka szansa dla Biomed– Lublin?

AstraZeneca początkiem września poinformowała, iż zostały wstrzymane testy kliniczne szczepionki na COVID-19, po tym, jak zostały wyryte groźne skutki uboczne, które wystąpiły u jednego ochotnika w Wielkiej Brytanii. Rzecznik szwedzko- brytyjskiego koncernu podał, iż proces przeglądu wyników skłonił do przerwy w szczepieniach w celu zbadania zabezpieczeń”. Podczas testów w Wielkiej Brytanii został wykryty groźny dla życia skutek uboczny”. AstraZeneca wstrzymała testy, lecz nadal pracuje nad poprawą formy szczepionki.

Wstrzymanie testów klinicznych przez AstraZeneca i ponowne prace nad formułą szczepionki są bardzo dużą szansą dla Biomed – Lublin spółka jako jedna z trzech na całym świecie podjęła się opracowywania szczepionki przeciwko COVID-19. Jeśli badania kliniczne polskiej szczepionki będą pozytywne, to spółka ma szansę stać się światowym potentatem na rynku biotechnologicznym.

Biomed- Lublin jest jedną z najlepiej rokujących polskich spółek biotechnologicznych. Wg wielu spekulantów notowania tej spółki mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć inwestorów.

Show More

7 komentarzy

 • Sparta
  Sparta

  Jakiej szczepionki. Biomed zajął się frakcjonowanie osocza by przygotować surowice. Rzetelność więcej. Skupienia.

  „Biomed – Lublin spółka jako jedna z trzech na całym świecie podjęła się opracowywania szczepionki przeciwko COVID-19. Jeśli badania kliniczne polskiej szczepionki będą pozytywne, to spółka ma szansę stać się światowym potentatem na rynku biotechnologicznym.”

  Odpowiedz
 • Piotr
  Piotr

  Ale bełkot!! W jednym akapicie informacja, że cena akcji spółki wzrosła o 2000%, akapit niżej, że o 980 %. Później bzdury, że spółka poinformowała w komunikacie, że lek do badań klinicznych zostanie przekazany pod koniec roku a nie z końcem października – kiedy był taki komunikat, ja się pytam autora tego „artykułu”?? I na koniec wisienka na torcie – Biomed ma być jedną z trzech firm na świecie, które podjęły się wyprodukowania SZCZEPIONKI na Covid-19!! WTF?? Autor nie ma pojęcia o tym, nad czym pracuje spółka!!

  Odpowiedz
 • Akcjonariusz
  Akcjonariusz

  Biomed nie pracuje i nie pracował nad stworzeniem szczepionki tylko leku na COVID-19. Artykuł mizerny, źle się go czyta, autor do szkoły.

  Odpowiedz
 • Dawid
  Dawid

  A może autor raczyłby się nieco zainteresować, czym się spółka zajmuje, zanim zacznie wypisywać takie bzdury jak w tym artykule? Podpowiadam – Biomed nie pracuje nad szczepionką na covid. I o ile mi wiadomo nie ma takich planów.

  Odpowiedz
 • Rosa
  Rosa

  To ma być lek na bazie osocza a nie szczepionka.

  Odpowiedz
 • Matti
  Matti

  Bidak na haku chcen wyskoczyc ze srednia 24 😀

  Odpowiedz
 • Michał
  Michał

  Redaktor jeśli można tak Pana nazwać chyba siedzi z akcjami po 25 zł xD

  Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *