Biomed-Lublin nie ustaje w pracach nad farmaceutykiem na koronawirusa!

W związku z powyższą przełomową informacją w ubiegły piątek akcje spółki odnotowały przeszło 13 % wzrost.

Biomed-Lublin to jedna z najprężniej rozwijających się obecnie firm sektora MSP na Lubelszczyźnie. Być może właśnie dzięki temu otrzymał w końcu zielone światło dla rozpoczęcia produkcji skutecznego leku w walce z koronawirusem. Z całą pewnością byłoby to możliwe już wcześniej, gdyby nie oporność ze strony lokalnych urzędnikówktórych do „pionu doprowadziła” interwencja samego Grzegorza Czeleji, czyli senatora oraz wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu w cały projekt ruszyły wreszcie prace nad lubelskim lekiem na koronawirusa.

Czy Biomed-Lublin jako pierwsza na świecie firma farmaceutyczna stworzy skuteczny preparat na koronawirusa?

Wspomniane „zielone światło” jest jednoznaczne z faktem, że rozpoczynają się prace związane zarówno z pobieraniem, jak i zbieraniem osocza niezbędnego dla przeprowadzenia całego projektu którego rezultatem ma być stworzenie pierwszego na świecie leku na koronawirusa.

Istnieje spora szansa na to, aby farmaceutyk został po raz pierwszy podany właśnie w Lublinie. Na chwilę obecną Biomed  do uruchomienia produkcji potrzebuje około 150 litrów osocza. Powołując się na ustalenia wspomnianego wcześniej Grzegorza Czeleja z panią dyrektor Narodowego Centrum Krwiodawstwa niezbędna ilość osocza, które powinno zostać pobrane od osób, które charakteryzują się najwyższy mianem osocza, a co za tym idzie są nie tylko młode, ale także przeszły zakażenie koronawirusem bezobjawowo lub towarzyszyły mu niewielkie objawy chorobowe, powinna zostać zgromadzona na przestrzeni od dwóch do trzech kolejnych tygodni.

Proces produkcyjny, który będzie prowadzony przez Biomed wymaga kolejnych 6 tygodni na wyizolowania z dostarczonego osocza przeciwciał, dzięki kórym dawca był w stanie zwalczyć koronawirusa. W związku z powyższym wariant optymistyczny zakłada, że farmaceutyk może być realnie dostępny dla chorych już na początku sierpnia bieżącego roku.

Cena akcji Biomed na warszwskiej giełdzie poszybowała w górę o przeszło 13%

Śledząc uważnie najnowsze notowania Biomedu na warszawskiej giełdzie z łatwością można zauważyć, że ich wycena poszybowała w górę. Stało się tak na skutek podania do wiadomości publicznej informacji o rozpoczęciu prac nad pozyskaniem skutecznego leku w walce z szerzącą się pandemią wywołaną koronawirusem. W obecnej chwili, gdy czytasz nasz artykuł aprecjacja Biomed przekroczyła pułap 13%. Co z tego wynika? Mianowicie to, że wzrosty trwające od ubiegłego wtorku sięgają już 31,51%. My w dalszym ciągu będziemy uważnie przyglądać się notowaniom warszawskiej giełdy. A jak Waszym zdaniem kolejne informacje dotyczące postępu prac nad lekiem będą wpływały na wycenę akcji? Do jakiego poziomu cenowego uda się im dobić? tradycyjnie będziemy informować Was o wszystkim.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *