Biomed Lublin zwiększa przychody w 3 kwartale 2020 r.

Lubelska firma biotechnologiczna systematycznie zwiększa sprzedaż. Prowadzi jednocześnie intensywne prace nad wykorzystaniem frakcjonowanego przez nią osocza do zwalczania COVID-19.

W 3 kw. 2020 r. Biomed Lublin wypracował 8,3 mln zł przychodów, wobec 8 mln zł przed rokiem w tym samym okresie (+4%). W ujęciu narastającym spółka miała po trzech kwartałach br. ponad 28 mln zł sprzedaży, czyli o 6 proc. więcej niż po dziewięciu miesiącach roku ubiegłego. Zysk operacyjny lubelskiego Biomedu po 3 kwartałach 2020 ukształtował się na poziomie 2,9 mln zł, wobec 3,4 mln zł po 3 kwartałach 2019. Zysk netto osiągnął 813 tys. zł, wobec 958 tys. po 3 kw. 2019. Spadek zyskowności spółki to głównie skutek zdarzeń jednorazowych oraz przejściowo wyższych kosztów produkcyjnych.

W ciągu ostatnich miesięcy spółka prowadziła szereg działań związanych z przygotowaniem i wytworzeniem pierwszej partii leku na Covid-19 – Immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców. Skuteczność leku ma być potwierdzona w badaniach klinicznych, które po złożeniu wymaganej dokumentacji powinny ruszyć w najbliższych tygodniach – zapowiada Marcin Piróg, Prezes Zarządu Biomedu Lublin.

Spółka otrzymała w 3 kwartale dofinansowanie na CBR związane z rozwojem szczepionki przeciw gruźlicy oraz leku na raka pęcherza. Powstanie Centrum Badawczo rozwojowego tych produktów przyczyni się do dalszego wzmacniania konkurencyjności produktów a przez to pozycji spółki na rynkach światowych.

W ostatnich dniach Biomed Lublin podpisał Umowę o współpracy w zakresie marketingu, sprzedaży i dystrybucji Distreptazy na rynku polskim z firmą Symphar.

Powyższe działania są konsekwentną realizacją strategii spółki i zapewnią dalszy dynamiczny wzrost tak na rynku polskim, jak i na rynkach eksportowych – dodaje Prezes Piróg.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *