Bitcoin gra na spadki – Na czym polega?

Cena bitcoina wciąż spada? Mamy na to sposób. Nie należy tracić pieniędzy na utrzymywanie go. Wystarczy wypracować sobie sposób, jak zarabiać na spadku jego ceny.

Tak, powyższe to prawda. Jest możliwe zarabianie na tym, że określona kryptowaluta, czy akcja bądź waluta traci na wartości. Wbrew pozorom może wydawać się to mało logiczne,jednakże tak w istocie się dzieje. Gra na spadki jest potocznie zwana shortowaniem, a mianowicie zakładaniem krótkiej pozycji.

Zarabiaj na spadku ceny bitcoina

Aby zarabiać na spadku ceny bitcoina, należy zagrać pozycję short na jednej z licznych popularnych giełd kryptowalut, ponieważ dużo z nich posiada w swojej ofercie już takie możliwości –zarówno na wzrosty, jak i również spadki wartości. Jedną z najbardziej popularnych giełd jest Bitmex, która oferuje handel kontraktami na bitcoina z dźwignią do x100.

 Ponadto należy dodać, iż gra odbywa się na tak zaawansowanej platformie, dodatkowo z dużą dźwignią,a także w oparciu o depozyt bitcoinowy. Jednogłośnie trzeba przyznać, ze nie należy to do łatwych, tym samym nie jest dla każdego.

Zarabianie na spadku ceny na Binance

O wiele prostszy sposób na shortowanie bitcoina oferuje jedna z popularnych giełd Binance. Giełda oferuje dwie opcje-. gramy albo z większą dźwignią, a także bardziej profesjonalnie (podobnie jak na Bitmexie) bądź zupełnie prosto, niemalże identycznie, jak kupując zwykłe kryptowaluty. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony najprostszy, a także najbardziej intuicyjny sposób.

Tak właśnie przedstawia się gra na parze BEAR/USDT. Wygląda to tak, że jeśli świeczki będą zielone, a kurs pójdzie do góry, my jesteśmy w stanie na tym zarobić. Warto dodać, że nie ma prawie żadnej różnicy pomiędzy tak prostym shortowaniem bitcoina, a kupowaniem kryptowalut i liczeniem, że ich ceny ulegną wzrostowi.

BEAR i BULL na Binance 

Z tokenów dostępnych na Binance można wyróżnić  BEAR oraz BULL. Jak sama nazwa mówi, tokeny te przydadzą się kryptowalutowym niedźwiedziom, czyli osobom, przewidującym spadki, a także bykom, a mianowicie osobom, które prognozują wzrost cen. Z założenia Kurs tych tokenów naśladuje cenę bitcoina, jednakże nie dosłownie.

W przeciwnym razie nie miałoby sensu kupowanie tokena BULL. W takim przypadku wystarczające byłoby kupowanie samego bitcoina, by celu zarobienia na wzroście jego wartości. Tokeny, o których mowa powyżej wyposażone są w dźwignię, czyli mnożnik razy 3. W przypadku, gdy cena bitcoina ulegnie wzrostowi o 100$, cena tokena BULL wzrośnie o 300$. Dzięki tej metodzie można o wiele szybciej zarobić lub stracić.

W związku z tym wystarczy zainwestować trzy razy mniej finansów, a i tak jesteśmy w stanie zarobić tyle samo.  Analogicznie jest z  kursem BEAR. W przypadku, gdy cena bitcoina spadnie o 1%, cena tokena BEAR wzrasta o 3%. Ponadto należy wspomnieć, że token BEAR rośnie zawsze wtedy, gdy bitcoin spada. Radzi się więc, że jeśli przewidujesz spadek wartości bitcoina, warto jest kupić tokeny BEAR, które są dostępne wraz z tetherem USDT na giełdzie Binance.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *