Bitcoin HODLing czy Trading?

Dwa podejścia różnią się od siebie intensywnością, ilością włożonej pracy oraz rodzajem decyzji, jakie mamy do podjęcia. Zakładamy, że duża ilość decyzji przekłada się na znacznie większą możliwość popełnienia błędów.

  • holding
  • trading

Holding metodą dużo bardziej bezpieczną

Decydując się na działanie oparte na holdingu, myślimy długofalowo. Nie bierzemy pod uwagę krótkoterminowych wahań kursów. Decyzje musimy podjąć , na podstawie ustalonych przez siebie kryteriów cenowych, które dotyczą  zarówno zakupu, jak i sprzedaży.

Długoterminowa inwestycja relatywnie pewnym zarobkiem

Nabycie kryptowalut możemy zaplanować jednorazowo albo regularnie np. co miesiąc. Długoterminowa perspektywa inwestycji obejmuje okres około dwóch, trzech lat. Tutaj czekamy do momentu, aż cena osiągnie założony przez nas pułap. Dobrym przykładem skuteczności tej metody są zmiany ceny w roku 2017, gdzie kupując na początku roku, a sprzedając na jego końcu można było zarobić nawet 1500%.

Założenia tradingu

Trading jest opcją, która może pozwolić na znacznie większy zarobek, jednak jest on wynikiem właściwie podjętych decyzji. Jeżeli jednak decyzje przez nas podjęte nie będą właściwe nie zarobimy, a stracimy. Metoda ta jest niezwykle czasochłonna i angażująca, co często nie przekłada się na zysk.

Postępowanie zgodnie z założeniami holdingu jest zdecydowanie mniej absorbujące, pozwala na zarobek w dłuższym czasie. Ta metoda pozwala zarabiać, bez odrywania nas od codziennych obowiązków i rodziny.

Więcej informacji: Czy zarobiłem na krypto w 2019? – roczne podsumowanie zakupów krypto

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *