Bitcoin ile należy zainwestować w 2023?

Ta kryptowaluta jest niekwestionowanym królem giełdy i od wielu lat potrafi osiągać najwyższe zyski. Zainteresowanie nią wyraźnie wzrosło w dobie pandemii koronawirusa, gdyż inwestorzy postrzegają ją jako dobry sposób na zabezpieczenie kapitału przed rosnącą inflacją.

Ten rodzaj inwestowania polega na kupowaniu Bitcoina na giełdzie kryptowalut lub platformie transakcyjnej i przechowywaniu go w portfelu kryptowalutowym w nadziei, że jego cena wzrośnie. Jak wspomniano wcześniej, portfele kryptowalut dzielą się na dwa rodzaje: Bitcoin jest jednym z najpopularniejszych aktywów kryptowalutowych. Jedną z jego głównych cech jest duża zmienność, co oznacza, że ​​jego cena może natychmiast wzrosnąć do bardzo wysokiego poziomu, generując wysokie zwroty dla inwestorów, lub nagle spaść, powodując ogromne straty.

Bitcoin to inwestycja wysokiego ryzyka w 2023

Inwestowanie w bitcoiny wymaga nerwów ze stali, a kryptowaluty to wysoce spekulacyjne instrumenty o bardzo zmiennych stopach procentowych. Trzeba liczyć się z utratą zaufania spowodowaną giełdowymi lub krajowymi ograniczeniami handlowymi. Dlatego najlepiej jest inwestować tylko niewielką część swoich oszczędności w kryptowaluty.

Bitcoin jest uważany za inwestycję wysokiego ryzyka, więc może być dość trudny dla początkujących. Jeśli jednak zdecydujesz się dodać tę kryptowalutę do swojego portfela, upewnij się, że rozumiesz jej unikalne cechy, zalety i pułapki. Rynek kryptowalut to środowisko wysokiego ryzyka i wysokich zysków, a każdy, kto rozważa inwestowanie, powinien być w pełni świadomy związanego z tym ryzyka. Chociaż nie można przewidzieć, co przyniesie przyszłość, istnieją pewne przesłanki, że wykorzystanie kryptowalut będzie rosło dopiero w ciągu najbliższych kilku lat. Ważne jest, aby śledzić rozwój rynku i być na bieżąco z najnowszymi trendami i osiągnięciami.

Czytaj więcej: Profit Maximizer – Platforma do inwestowania Załóż Konto

Bitcoin nie jest tradycyjną walutą

W przeciwieństwie do większości walut (tzw. fiducjarnych lub prawnych środków płatniczych), Bitcoin nie opiera się na zaufaniu do centralnego emitenta. Bitcoin wykorzystuje zdecentralizowaną bazę danych rozproszoną między węzłami sieci peer-to-peer do przechowywania i szyfrowania transakcji w celu zapewnienia podstawowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak zapewnienie, że bitcoiny mogą być użyte tylko raz przez osobę, która jest ich właścicielem w danym momencie.

Warto wiedzieć: Dogecoin Milionaire – Czy warto inwestować?

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiducjarnych, emisja nowych bitcoinów nie podlega bezpośredniej kontroli żadnej osoby ani instytucji ze względu na model obiegu rozproszonego. Zamiast tego mechanizm kontroli wydawania nowych bitcoinów jest wbudowany w oprogramowanie węzłów bitcoin, który jest z góry określony i publiczny od początku swojego istnienia. Świat nie skończył się na bitcoinie — pierwsza cyfrowa waluta stała się bardzo droga. Dlatego warto szukać opcji inwestycji w mniej znane kryptowaluty. Na przykład cena Ethereum znacznie wzrośnie w latach 2020 i 2021. Warto jednak wystrzegać się spekulacyjnych alternatywnych kryptowalut, takich jak humorystyczny Dogecoin. Inwestorzy nie powinni ufać takim eksperymentom.

Bitcoin to waluta elektroniczna

Bitcoin to cyfrowa waluta, która jest tworzona i przechowywana elektronicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych fizycznych walut, takich jak euro czy dolary, bitcoin nie jest drukowany, czyli nie ma fizycznej formy. Zamiast tego bitcoiny zostały stworzone przez informatyków na całym świecie przy użyciu programów rozwiązujących problemy matematyczne.

Czytaj więcej: Immediate Edge – Forum komentarze czy warto?

Bitcoin to cyfrowa waluta, która jest tworzona i przechowywana elektronicznie. Został stworzony w 2009 roku przez Satoshiego Nakamoto. To pierwsza tego typu wirtualna metoda płatności na świecie. Jest to jedna z największych innowacji finansowych ostatnich lat ze względu na kilka ważnych cech: Bitcoin, pionierska technologia, obecnie dominuje na rynku kryptowalut i służy jako waluta rezerwowa dla innych kryptowalut. Z jego pomocą możliwe jest przeprowadzanie transakcji w innych kryptowalutach, podobnie jak transakcje walutowe z dolarami.

Czy warto inwestować w Bitcoina w 2023?

Bitcoin to także płynny środek wymiany, którym możemy płacić za coraz więcej rzeczy! Co jakiś czas słyszymy o coraz większej liczbie instytucji, sklepów czy innych firm akceptujących Bitcoin. Jest to również waluta, która nie ma fizycznej formy i może być natychmiast wysłana w dowolne miejsce na świecie. Ma to wiele zalet w porównaniu na przykład z międzynarodowymi przelewami bankowymi, w przypadku których środki muszą po drodze przechodzić przez kilka banków i dlatego są rejestrowane w kilku kolejnych wirtualnych księgach. W przeszłości kryptowaluty były uważane za podobne do loterii.

Jednak w tym momencie Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty ugruntowały swoją pozycję i są uważane za dojrzałe klasy aktywów w portfelach inwestycyjnych. W rzeczywistości dzisiejsza „rewolucja cyfrowa” przypomina dziewiętnastowieczną gorączkę złota, kiedy ceny gwałtownie spadają z powodu rozprzestrzeniania się kryptowalut na całym świecie. Można więc zadać sobie pytanie, czym właściwie jest kryptowaluta i jak można uczestniczyć w technologicznym boomie bez profesjonalnej wiedzy informatycznej?

Warto wiedzieć: Bitcoin Time – Opinie Platforma Rejestracja

Oczywiście na świecie jest wielu ludzi, którzy wierzą w Bitcoina w 100%. Ci ludzie wierzą, a nawet głęboko wierzą, że Bitcoin stanie się w przyszłości jedną z uznanych walut na świecie. Być może Bitcoin zastąpi tradycyjne waluty, które są w pełni kontrolowane przez rządy i banki. Czy jednak taka instytucja może stracić kontrolę nad przepływem pieniędzy, czyli ewentualnie je opodatkować? Naszym zdaniem nie jest to scenariusz realistyczny.

Bitcoin to nie akcje

Musimy jasno powiedzieć, że bitcoiny, w przeciwieństwie do złota, nie mają żadnej wartości wewnętrznej, ponieważ istnieją tylko w formie cyfrowej jako nagroda za wykonanie złożonych zadań obliczeniowych. Kryptowaluty to mniej inwestycja niż artefakt.

Obecnie wydaje się, że Bitcoin zostanie z nami na dłużej. Ale jutro może to wyglądać zupełnie inaczej. Bitcoin nie generuje zysków ani nie wypłaca dywidend, więc wszelkie analizy dotyczące akcji nie będą miały zastosowania do Bitcoin. Ponieważ Bitcoin nie reprezentuje żadnej zunifikowanej gospodarki, nie możemy traktować go jako tradycyjnej waluty, którą można modelować za pomocą zmiennych makroekonomicznych i stóp procentowych.

Osoby fizyczne nie podlegają podatkowi od zysków kapitałowych, gdy sprzedają bitcoiny, a zyski nie są uważane za dochód. Jednak firmy, które otrzymują lub wydobywają płatności w kryptowalutach, są odpowiedzialne za płacenie podatków według stawek korporacyjnych. Dystrybucja tokenów podczas ICO również podlega stawce podatkowej w wysokości do 50%.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *