Bitcoin – jak zacząć? Poradnik dla początkujących

 Wzrasta świadomość społeczeństwa dotycząca kryptowalut. Ponadto, odnotowuje się znaczny wzrost popularności jednej z najstarszych kryptowalut świata czyli Bitcoina, na popularności zyskują również pozostałe cyfrowe waluty. Jednakże, często bywa tak, że Bitcoiny kojarzone są z bardzo skomplikowanym procesem samego wydobywania ich. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w posiadanie Bitcoinów można wejść w zupełnie inny o wiele prostszy sposób.

Wyróżnia się kilka możliwości, istnieją również proste drogi. Tak więc w jaki sposób rozpocząć przygodę z Bitcoinem? Po pierwsze bardzo ciekawym zajęciem jest samo wydobywanie Bitcoinów. Jednakże w tym celu konieczny byłby sprzęt, specjalne komputery zajmujące się wyłącznie tym zadaniem. Ponadto należy wiedzieć, że samo powodzenie tych czynności uzależnione jest od wielu czynników. Dodatkowo dochodzi do tego zmienność cenowa. I oczywiście należy liczyć się z samymi kosztami wydobywania waluty.

W jaki sposób rozpocząć ? Najprostsza droga do tego aby stać się posiadaczem  Bitcoina.

 Aby zacząć należy założyć portfel służący do przechowywania kryptowalut. Jest to jedna z podstawowych czynności. Wyróżnia się wiele portfeli. Mogą być one online – te są najbardziej popularne, a także mobilne. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że do online mamy dostęp za pomocą komputera do mobilnych za pomocą urządzeń tj. telefony bądź tablety. Istnieje również kolejny, trzeci typ portfela. Jest to portfel, który jest zainstalowany na dysku komputera. Ostatecznie można również skorzystać z funkcji jaką jest portfel zewnętrzny czyli taki który znajduje się w specjalnym urządzeniu. Każde z wyżej wymienionych portfeli posiada własne, indywidualne zabezpieczenia. Ponadto, warto wiedzieć, że cyfrowe waluty można przechowywać również na rachunkach giełdowych jednakże jest to nie polecany sposób ze względu na ryzyko.

Osoby posiadające portfel mogą rozpocząć swoją przygodę z cyfrowymi walutami. Jest to podstawa dzięki, której można handlować, zakupować bądź sprzedawać kryptowaluty, czyli czynnie uczestniczyć w giełdzie. Wzorst zainteresowania kryptowalutami wpływa również na wzrost samych krytptowalut. Wraz z zainteresowaniem powstają coraz to nowe.

Temat kradzieży kryptowalut jest również tematem bardzo popularnym. Najczęściej miały one miejsce na giełdach. Ponadto zwraca się uwagę, ze na giełdach nie ma możliwości dokonywania wpłat walutą fiat. Dodatkowo transakcje mogą być dokonywane na podstawie wymiany jednej kryptowaluty na drugą. Kolejnym krokiem na giełdzie jest przesłanie posiadanych środków na własny portfel. Posiadając go mamy możliwość dokonywania przelewów, a także płatności za jakieś usługi bądź inne rzeczy, jeśli tylko istnieje możliwość płacenia w kryptowalucie.

Jak na każdej giełdzie, tak również na tej kryptowalutowej, handlarze dokonują inwestycji. Dochodzi również do zjawiska spekulacji. Oznacza to, że ci bardziej cenieni na giełdzie wskazują, że nastąpi wzrost danej waluty, bądź jej spadek.

Otwartość rynku na cyfrową walutę

 Rozwój cyfrowej waluty wpływa na rozwój rynku pochodnego. Popularność Bitcoinów doprowadziła do wejścia dużych instytucji na rynek Bitcoina. Pojawienie się instytucji finansowych na tym rynku doprowadziło do zwiększenia się liczby inwestorów gotowych na inwestowanie zarówno podczas wzrostów jak i spadków. Każdy kto miał do czynienia z jaką kolwiek giełdą powinien wiedzieć, że inwestowanie w cyfrową walutę wiąże się z takim samym ryzykiem jakie występuje na innych giełdach. Kryptowaluta jak inne waluty narażona jest na zmienność.

Co należy podkreślić, rynek pochodny wciąż posiada mniejsze ryzyko straty zgromadzonych środków. Aktualnie nie cieszy się jeszcze taka popularnością jak giełdy. Rynek pochodny jest miejsce chętnie odwiedzanym przez duże instytucje finansowe jest to spowodowane w głównej mierze tym, że jest to miejsce w którym można dokonywać szybkiej sprzedaży Bitcoinów, co jest niemożliwe na pozostałych giełdach.  Jak wiadomo dla potężnych graczy takie inwestycje są bardzo ważne.

Show More

1 komentarz

  • Krypto
    Krypto

    „Aktualnie nie cieszy się jeszcze taka popularnością jak giełdy.” – mam nadzieję, że wraz z czasem to się znacząco zmieni;)

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *