Bitcoin ma ogromne wsparcie ekonomistów z Yale

Analitycy w zasadzie od dawna wskazywali na totalny brak wiarygodności samej kryptowaluty Bitcoina jako jeden z czynników głównych, który hamował jej wzrost na danym wykresie. Jednak teraz następuje dosyć zaskakują zwrot akcji. Wybitni profesorowie z uniwersytetu Yale zalecają inwestorom wszystkich dodanie walut cyfrowych do swoich portfeli.

Naukowcy przy tym wskazują na czynniki takie, jak zupełny brak korelacji krytpowalut z rynkami nurtu głównego oraz także potencjał do bezprecedensowych jak i także ogromnych zwrotów.

Bitcoin stanowić powinien około sześć procent swojego portfela

Chociaż dzisiaj na wykresach kryptowalut czołowych obserwujemy całą bessę, warto spojrzeć jednak szerzej na zjawisko ich. Cena BTC jak i także kapitalizacja łączna na cyfrowych rynkach walut rośnie nadal w perspektywie makro, a z kolei ekonomiści z Yale teraz się opowiadają za tym, aby inwestorzy przeznaczali część pieniędzy swoich na kryptowaluty.

W artykule niedawnym także autorstwa profesorów ekonomii Yale – Aleha Tsyyinskiego oraz Yukuna Liu, który był zatytułowany – Ryzyko i zyski kryptowalut. Ten wspaniały duet zauważa, że to wszystko co się dzieje w przestrzeni tejże się rodzącej klasy aktywów, jest wyjątkowe całkowicie i czyni waluty cyfrowe dodatkiem bardzo cennym do portfolio inwestora zawodowego.

Każdy przenieść powinien 6 procent swojego portfela na kryptowaluty.

Ekonomiści są także zdania, że ryzyko, które jest związane bezpośrednio z kryptowalutami, takimi jak Ripple, Bitcoin oraz Ethereum różni się od tego z samego rynku akcji, metali szlachetnych oraz walut. Zauważają oni także, że kryptowaluty nie są w żadnym wypadku narażone na najpowszechniejsze giełdowe czynniki oraz także czynniki makroekonomiczne. Uważają zatem, że BTC jak najbardziej powinno zajmować dokładnie sześć procent każdego portfela danego inwestora.

Rynki kryptowalut przynieść mogą inwestorów dalsze zyski

Tsyyinski oraz Liu uważają także, że kryptowaluty jak najbardziej mogą nie tylko w zasadzie zabezpieczyć inwestycyjny portfel przed samą zmienności na rynkach bardziej tradycyjnych, ale także podkreślają, że aktywa cyfrowe zyskać mogą na samej wartości w perspektywie dłuższe.

Twierdzą oni jak najbardziej, że same zyski na kryptowalutach przewidzieć można na podstawie dokładnie dwóch czynników, które są charakterystyczne dla tego właśnie rynku momentum. Chodzi o giełdowy wskaźnik, który nam pokazuje samą różnicę pomiędzy ceną bieżącą a ceną w przyszłości oraz także same uwagi inwestorów.

Pewnie interesuje nas także miejsce, w którym kupić możemy Bitcoina jak i także całkiem inne kryptowaluty. Czy możemy wskazać na takowe miejsce? Jest to na pewno chociażby giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli z kolei nie mamy konta jeszcze na BitBay, z tego właśnie artykuł dowiemy się jak konkretnie je możemy sobie utworzyć.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *