Bitcoin o 30% wzrósł w miesiąc i 50% w rok. Co będzie po wyborach?

Bitcoin zdążył w tym roku już upaść oraz się podnieść po tym upadku. W marcu bieżącego roku, ze względu na szalejącą pandemię COVID-19, cena Bitcoina dotyka już dna na poziomie około 4000 dolarów. Właśnie od tego czasu wzrosła, a już szczególnie na przestrzeni ostatnich tygodni. Wczoraj BTC już przebił barierę magiczną 14 tysięcy dolarów.

Co to konkretnie oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że Bitcoin odnotował bardzo imponujący wzrost 30-procentowy w ciągu miesiąca oraz także około pięćdziesięciu procent wzrostu od początku tego roku. Jednak pamiętajmy, że już jutro w USA odbędą się wybory prezydenckie. Podczas tych wyborów konkurować będą piastujący aktualnie stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump oraz także Joe Biden. Ta cała branża czeka już na wyniki tejże elekcji, jednak zdania dotyczące wpływu wyników na sam kurs Bitcoina są one podzielone. Warto się bliżej przyjrzeć temu co się może stać po wybraniu jednego z tychże kandydatów.

Co się stanie jeśli uda się wygrać Donaldowi Trumpowi?

Kadencja Donalda Trumpa była wypełniona bardzo kontrowersyjnymi działaniami oraz także oświadczeniami. Jednakże jego poglądy na sam temat Bitcoina były w pełni konsekwentne oraz także niekorzystne dla kryptowaluty najstarszej. W lipcu ubiegłego roku powiedział, że w rzeczywistości nie jest szczególnym fanem Bitcoina oraz także innych kryptowalut, które pieniędzmi nie są, a których sama wartość jest naprawdę zmienna oraz także oparta na bardzo cienkim powietrzu.

Książka nieopublikowana napisana przez już byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego – Johna Boltona, uważa, że prezydent Stevovi Mnuchinowy kazał się zająć Bitcoinem. Trudno wyobrazić sobie, aby Donald Trump zmienił nagle zdane i zaczął popierać pierwszą kryptowalutę w historii czy też jakąkolwiek inną. Zatem, jeśli on wygra wyboru, to skutki nie Bircoina mogą być niestety niekorzystne.

Jak na Bitcoina wpłynie wygrana Bidena?

Kandydat na prezydenta demokratycznej partii był również ofiarą hacku niedawnego na Twitterze. Potem powiedział już, że nie posiada kompletnie żadnych Bitcoinów, ale jednocześnie nie przedstawił kompletnie żadnego konkretnego stanowiska wobec samych kryptowalut. W związku z tym właśnie trudno się jest spierać o to, czy prezydentura jego byłaby dobra ostatecznie dla Bitcoina, czy też nie.

Max Keiser uważa, że jeśli Biden będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, cena BTC może eksploatować bardzo gwałtownie. Zapowiedział wielokrotnie, że wygrana Bidena znacznie przyspieszyłaby sam postęp Bitcoina, ponieważ kupowali by panicznie te osoby, które chcą uciec drukarzom pieniędzy oraz także socjalistom. Będzie to niczym Kristallnacht w roku 1938. Bandyci uzbrojeni w jock-bootach kraść będą mienie niemal od drzwi do drzwi w imię społecznej sprawiedliwości.

Jak będzie przekonamy się już niedługo. Jednak przekonaliśmy się, że wynik wyborów prezydenckich ma spory wpływ na Bitcoina i jego kurs.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *