Bitcoin po raz trzeci atakuje granicę 12 000 USD. Tym razem się uda?

Cena BTC mocno się ostatnio konsoliduje i w coraz węższym zakresie. Czy bitcoin ustabilizował swój kurs, czy też może umacnia pozycję wyjściową do trzeciego już ataku na poziom 12 000 USD?

Po odzyskaniu 6,3 procenta spadku, który wystąpił  podczas gorszej passy zniżką do poziomu 11 200 USD w dniu 11 sierpnia 2020 roku, bitcoin zachowuje się, jak przygotowujący się do skoku i zbierający siły zawodnik. Wszystko wskazuje na to, że może to byc już trzecia próba w ostatnim czasie, ataku na pokonanie poziomu 12 000 USD.

Za nami w sumie tydzień wzrostów na BTC, a w otoczeniu tych wydarzeń było sporo mowy o notowanej na giełdzie Nasdaq firmie inwestycyjnej MicroStrategy, która w celu zabezpieczenia się przed spadaniem wartości dolara, zakupiła dla ochrony kapitału 21 454 bitcoiny. Pośród najczęściej poruszanych tematów, występowała również giełda Coinbase, która planuje oferowanie pożyczek zabezpieczanych bitcoinem. Ujawniono również, że głównymi udziałowcami spółki MicroStrategy są  BlackRock i Vanguard.

Byki w natarciu

Cały sektor krytowalut coraz bardziej przypomina rozgrywki byków, a dowodem na prawdziwość albo przynajmniej wysokie prawdopodobieństwo takiej tezy, mogą być choćby sytuacje na Tezos (XTZ) lub Chainlink (LINK). Obecne wartości tych kryptowalut biją rekordy wszech czasów, a równie dobrze radzi sobie sektor DeFi.

Wskaźnik indeksu Crypto Fear & Greed, że inwestorzy wykazują wręcz ekstremalną chciwość, co w wyraźnie kontrastuje w zestawieniu z ich stosunkiem do kryptowalut z lipca br., kiedy wskaźnik wyraźnie sygnalizował „Strach”. Wówczas inwestorzy kryptowalutowi obawiali się wyraźnie spadku bitcoina ponownie poniżej ceny nawet 10 000 USD.

Stack Funds – prognozy

Zajmująca się analizą rynku, Stack Funds, w wydanym ostatnio biuletynie da swoich klientów napisała optymistyczny elaborat o tym, że niedługo powinien nastąpić ponowny test poziomu 12 000 USD przez bitcoin, ale że bycze stado raczej się okopuje aniżeli miałoby zdecydowanie ruszyć do przodu i że nic złego na rynku się nie stanie dopóki nie zostanie przekroczona granica dolna indeksu na poziomie 10 500 USD. Ponadto analitycy wieszczą wzrost dynamiki bitcoina z powodu sytuacji gospodarczej oraz ze względu na osłabiającego się dolara.

Zwrócono również uwagę na coraz bliższą korelację bitcoina ze złotem. Stwierdzono, ze przy niedawnym spadku ceny kruszcu o 9 procent, bitcoin również uległ korekcie, chociaż znacznie mniejszej, bo tylko o 2.7 procenta.

Analitycy ze Stack Funds uważają, że dzięki unikalnej cesze Bitcoin jest w pewnym stopniu chroniony przed dużymi zmiennymi na rynku, a to ze względu na zmienną korelację między złotem czy akcjami, która dostosowuje się do price action na każdym z tych rynków.

Analitycy piszą:

„Pomimo niedawnego skoku korelacji BTC i złota, dotykającej marcowych maksimów, rekordowy spadek cen złota w tym tygodniu nie wpłynął znacząco na cenę BTC, ponieważ aktywa cyfrowe wracają do relacji przypominającej akcje, aby utrzymać trajektorię wzrostu cen.”

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *