Bitcoin pod młotkiem, czyli aukcja bitcoin w UK po raz pierwszy

Władzie Wielkiej Brytanii planują na aukcję wystawić bitcoiny, które są wartości 662 000 USD i skonfiskowane zostały od przestępcy internetowego. Policyjne siły kraju współpracować będą z domek aukcyjnym irlandzkim Wilsons Auctions, aby cały proces sprzedaży przeprowadzić. Pierwsza w historii aukcja właśnie bitcoin odbędzie się już jutro na Wyspach.

Aukcja ta jest tego rodzaju pierwszą aukcją w Wielkiej Brytanii. poza bitcoinami na sprzedaż także wystawione zostaną różnego rodzaju kryptograficzne aktywa, a także towary luksusowe.

Bitcoin właśnie idzie pod młotek

Zgodnie z postem znajdującym się na stronie internetowej Wilsons Auctions, bticoin, które są warte 662 000 USA właśnie w momencie pisania tego tekstu, wystawione zostaną jak i także sprzedane zostaną na aukcji. Próba sprzedaży podjęta zostanie już w dniu jutrzejszym na dwóch aukcjach różnych od godziny 12.00 GMT.

Pierwsza z nich całkowicie się odbędzie online. Trwać będzie 24 godziny, aż do południa 25 września. W sprzedaży internetowej także będą dostępne innego rodzaju kryptograficzne zasoby. Do nich należą XRP, ETH oraz inne, które wyraźnie nie zostały wymienione.

Druga z aukcji odbędzie się o godzinie 18.00 w czwartek 26 września. Dodatkowe dokładnie 15 partii BTC dostępnych będzie w ramach Unreserved Government Auction. Ci, którzy zamierzają na partiach licytować, zrobią to osobiście czy też online. Poza bitcoinami pojawią się w sprzedaży także różne pozostałe przedmioty. Do nich należą przejęte zegarki, samochody, biżuteria jak i także innego rodzaju luksusowe towary.

Wypowiedzi

Dyrektor do spraw odzyskiwania mienia w Wilsons Auctions – Aidan Larkin skomentował zaangażowanie tej firmy w sprawę. Cieszą się, że aukcje Wilson zaznaczyć się mogą po raz kolejny jako w zasadzie pierwsze w historii, właśnie przeprowadzają pierwszą aukcję Bitcoinów i to pod nadzorem brytyjskiej policji.

W Wilsons jak najbardziej lubią bitcoiny.

Wilsons także zaangażowany był w zupełnie inną aukcję bitcoin i to na początku tego roku. Firma byłą w zasadzie pierwszą firmą aukcyjną prywatną, która przeprowadziła sprzedaż publiczną bitcoinów na świecie.

Po sukcesie pierwszej na świecie aukcji publicznej Bitcoin, która globalną uwagę przyciągnęła, cieszą się, że nadal mogą oferować tę jakże bezpieczną usługę zarówno swoim klientom z prywatnego sektora jak i także z sektora publicznego.

Zgodnie ze stanowiskiem, które dotyczy aukcji sprzedać się odbywa w imieniu Jednostki Operacji Specjalnych Regionu Wschodniego. Majątek pod młotek przeznaczony został od skazanego cyberprzestępcy za przestępstwa bezpośrednio związane z hackiem właśnie w zakresie osobowych danych. Przestępca skradzione dane sprzedał w zamian za kryptowaluty.

Mimo, że aukcja bitcoin, o której mowa jest właśnie pierwszą w Wielkiej Brytanii, wszelkie władze na świecie wcześniej organizowały aukcje podobne. Jednym z przykładów najbardziej znanych jest aukcja skonfiskowanych bitcoinów po zamknięciu właśnie Silk Road.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *