Bitcoin przekroczył na rynku już 1 bilion USD

BTC po raz pierwszy przekroczył na rynku 1 bilion dolarów amerykańskich. To największa kapitalizacja bitcoina, jaka miała miejsce w historii tej kryptowaluty.

BTC rośnie i osiąga 1 bln USD

Bitcoin, który jeszcze nie tak dawno przekroczył próg 50 000 USD, a następnie 200 000 USD, wspiął się jeszcze wyżej, osiągnął próg 1 biliona USD! Mimo że Bitcoin ma już opinię mocnego cyfrowego zasobu, tak wysoki próg, jaki osiągnął w krótkim czasie, dowodzi, że przynależy on do trwałej kryptowaluty.  Stanowi szóste cenne aktywo na świecie. Wydaje się, że od tego trendu nie ma już odwrotu.

Bitcoin jako dynamiczna kryptowaluta

Zanim doszło do takiej kapitalizacji BTC, zadziałało wiele czynników. Obecnie wiele korporacji i branż finansowych przymierza się do adopcji tej kryptowaluty. Ostatnia taka hossa miała miejsce w 2017 roku. Wówczas to BTC osiągnął próg 20 000 USD. To był kluczowy moment, po którym rynek został zdominowany przez inwestorów detalicznych. Obecnie na rynku znajduje się wiele inwestorów i firm, którzy wkładają miliardy w Bitcoina.

Tak duża kapitalizacja BTC skutkuje tym, że patrzy się dziś na tę kryptowalutę jako na doskonałe zabezpieczenie się przed procesem inflacji i ingerencją polityki w sferę finansów. BTC zaczyna być uważany za najlepszy środek do gromadzenia wartości, o wiele lepszy niż waluta o metale szlachetne. Na rynku przybywa wciąż podmiotów, które akceptują BTC i inwestują w niego swoje aktywa rezerwowe.  W ostatnim czasie sama Tesla zainwestowała w BTC aż 1.5 mld USD. Rosnąca popularność bitcoina stanowi bodziec dla wielu firm do podjęcia decyzji o zainwestowaniu aktywów w BTC.

Pośrednicy transakcji, tacy jak PayPal, VISA czy Mastercard integrują kryptowaluty w obrębie swoich ekosystemów. Na platformie PayPal znajdują się już opcje kupna, sprzedaży oraz wymiany różnych kryptowalut. Z kolei Mastercrad planuje to zrobić w tym roku. Bitcoin zaczyna odgrywać znaczącą rolę na rynku finansowym. Adoptowany jest przez coraz większą liczbę podmiotów. Zaczyna być uznawany za kryptowalutę użyteczną i bezpieczną dla przechowywania aktywów.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *