Bitcoin – stabilne rozwiązanie dla firm oraz osób fizycznych

Obszar kryptowaluty prezentuje się jako krok w przyszłość dla firm, które nie lubią ryzyka i cenią stabilność. Takim podmiotem może być państwo lub firma z sektora finansowego i bankowego. Przykładem państwa może być Kanada, która oficjalnie zaprezentowała stabilną kryptowalutę, która została powiązana z dolarem amerykańskim, ale skierowanym na rynek kanadyjski.

Dotychczasową przeszkodą do adaptacji kryptowaluty na cele powszechnego użytku była jej zmienność i w celu jego rozwiązania wprowadzono kryptowaluty mające powiązanie z walutą narodową, ale, nawet po jedenastu latach od wprowadzenia bitcoina, nie wyeliminowano całkowicie problemu braku stabilności kryptowalut na rynku. Niedługo później firmy rozpoczęły badania nad możliwościami tego, stosunkowo młodego, rynku.

Kanadyjska firma wprowadza bitcoin powiązany z dolarem amerykańskim

CUSD jest nowym stabilizatorem rynku. Pojawił się on w 4 miesiące po rozpoczęciu emisji CADT (kryptowaluty opierającej się na dolarach kanadyjskich, a jest to projekt mający, z jednej strony. związek z krajową walutą Kanady- dolarem kanadyjskim), a różni się ona od innych gwarancją konstytucyjną tego kraju, a z drugiej- działa na BVC- Chain. Jest to zdecentralizowany łańcuch blokowy, łączący w sobie dwie sieci- Ripple (XRP) i Etherum (ETH).

CUSD ma taką samą cenę, co dolar amerykański (podobnie jak CADT ma pokrycie 1:1 w dolarach kanadyjskich). W pierwszej, masowej sprzedaży zostało wyemitowanych 100 mln. CUSD.

Obie kryptowaluty mają mieć zastosowanie w wymianie międzynarodowej pomiędzy Kanadą a Stanami Zjednoczonymi. Zamiarem firmy, która je stworzyła jest również udostępnienie tej możliwości zarówno osobom fizycznym, jak i firmom. CUSD ma ułatwić transakcje bezgotówkowe o wartości USD zdeponowanej na rachunku powierniczym instytucji finansowej, która ma swoją siedzibę w USA. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, można to zrobić w czasie rzeczywistym i bez przerw, chociaż do tej pory, w normalnych warunkach, nie było takiej możliwości. Nowy projekt jest większy niż projekt kryptowaluty CAD.

Firma zapewniła, że kryptowaluty są zgodne ze wszystkimi przepisami federalnymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Gdzie kupić?

Obie waluty można kupić za pomocą platformy BvcPay, czyli aplikacji portfela firmy Venture Capital, a następnie przelać je do swoich portfeli. Pierwszy stabilizator kryptowaluty, który był gwarantowany w dolarach amerykańskich, nie miał wpływu na rynek krajowy.

CADT nie jest jedyną, stabilną, kanadyjską walutą. W maju 2019 roku, firma TrustToken uruchomiła TrueCad, a w kwietniu bieżącego roku, dzięki głównemu, kanadyjskiemu rynkowi kryptowalut Coinsquare, wprowadzono inną, stabilną walutę, która jest wspierana przez dolara kanadyjskiego. Nazywa się eCAD.

Kryptowaluty, które mają zabezpieczenie w pieniądzu emitowanym przez bank centralny w ramach prowadzonej przezeń polityki pieniężnej, mają zbiorową podaż tokenów zapewnioną przez liderów rynku w wysokości prawie 5 miliardów tokenów. Na całym świecie dostępnych jest tylko kilka, a niektóre są specyficzne dla kilku wymian szyfrowania.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *