Błędy podczas sprzedaży domu – [ 5 najważniejszych ]

Słabej jakości ogłoszenia, słabe zdjęcia, przesadzone oczekiwania dotyczące ceny, niechęć do ponoszenia sporych nakładów finansowych czy też brak komfortu dla oglądających – to powtarzające się najczęściej błędy osób, które sprzedają dom. W niektórych przypadkach mijają długie kwartały, a dana nieruchomość nie znajduje nadal nabywcy.

Wygórowane oczekiwania finansowe

Dom dla właścicieli ma bardzo często wartość sentymentalną. Osoby sprzedające nie potrafią się pozbyć emocji. Wartość nieruchomości odnoszą do odczuć własnych, a nie rynkowych realiów. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że w dom się często wkłada naprawdę dużo więcej pracy oraz wysiłku, niż w mieszkanie. Niejako próbujemy to spieniężyć.

Osoby, które sprawnie zamierzają sprzedać dom pozbyć się powinny sentymentów oraz postawić na wycenę rynkową. Nie jest to łatwe, ponieważ rynek domów jest o dużo mniej wystandaryzowany od mieszkań. Domy trudniej się porównuje, dochodzi do tego także kwestia działki.

Nieatrakcyjna treść ogłoszenia

Aby potencjalny kupiec zainteresował się sprzedawanym domem, musi w pierwszej kolejności obejrzeć ogłoszenie sprzedażowe. W ogłoszeniach bardzo często brakuje czytelnego plany domu z rozrysowaniem dokładnym pomieszczeń, a dla osoby kupującej jest to naprawdę bardzo ważne. Duże znaczenie ma także ukształtowanie działki, aktualne zagospodarowanie oraz jej dokładne wymiary. Bardzo częstym błędem jest za krótki oraz za mało szczegółowy sam opis nieruchomości.

Słabe zdjęcia w ogłoszeniu

Zdjęcia niskiej jakości są już plagą wśród osób sprzedających zarówno mieszkanie jak i także dom. Część robionych zdjęć jest przy oświetleniu nieodpowiednim. W związku z tym zdjęcia są prześwietlone, niewyraźne czy też brzydkie. W przypadku domu najlepiej wykonywać sesję zdjęciową latem czy też wiosną. Wówczas otoczenie budynku o wiele lepiej się będzie prezentować. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, aby nie robić zdjęć pod słońce, a zdjęcia w środku wykonywać przy dziennym świetle.

bardzo ważny jest dobór kadru. Na wielu zdjęciach pomieszczenia wyglądają na ciasne oraz niewielkie. Nie zachęca to do wzięcia pod uwagę danej nieruchomości. Gdy przygotowujemy wnętrze do zdjęć, to powinniśmy zadbać o jego neutralność. Wyrafinowane ozdoby oraz prywatne pamiątki powinny zniknąć.

Brak komfortu dla osoby oglądającej

Osoby, które się zdecydują obejrzeć daną nieruchomość czasami trafiają w sam środek zamieszania jak na przykład domownicy wychodzą czy też właśnie skądś wracają. Na dodatek dom niejednokrotnie jest nieposprzątany, a gdzieś pod nogami panoszą się zwierzęta. Brak komfortu dla osoby oglądające obniża znacznie prawdopodobieństwo, że będzie on rozważał poważnie zakup. Najlepiej, aby na czas oglądania domu przez kupujących potencjalnych nie było w nim zwierząt, dzieci, a już na pewno bałaganu.

Brak przygotowania oraz niechęć do inwestycji

Trudno sprzedaje się dom z jakimiś poważnymi wadami. Mało kto się zainteresuje nieruchomością, w której cieknie dach, na ściany podchodzi wilgoć czy też występują inne kłopoty. Przed tym jak wystawimy na sprzedać dom, warto wszelkie usterki naprawić. Tego rodzaju inwestycja zwróci się nam i to z nawiązką.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *