Blocknet Protocol – uruchomienie internetu zdecentralizowanego

Blocknet kontynuuje swoje postępu w blokowym łańcuchu o nazwie v18 i teraz jest gotowy do uruchomienia publicznego XRouter 1.0 z zamiarem bycia prawdziwym pionierem w Internecie blokowego łańcucha, który jest także znany jako internet zdecentralizowany.

Czym jest XRouter?

Aby nas umieścić wszystkich na tejże stronie, Blocknet XRouter jest na świecie pierwszym blokowym łańcuchem Routera, przynajmniej właśnie tak twierdzi firma oraz jest elementem niezbędnym stworzenia internetu łańcucha blokowego lub też internet zdecentralizowany

XRouter każdego z blokowych łańcuchów oraz ich kontraktów inteligentnych komunikować się ze sobą, a do tego umożliwia tak zwaną monetyzację tejże komunikacji pomiędzy sieciami blockchain.

Wszystko to możliwe jest tylko dzięki dostępowi zdecentralizowanego do blokowego łańcucha, bez konieczności samego pobierania przez wszystkie dane z sieci blockchain, w którym są planowane transakcje.

XCloud to zdecentralizowana sieć mikro usług, która jest wbudowana w XRouter, pozwala także na dostęp zdecentralizowany do informacji o blokowych łańcuchach, które przez Oracles pracują.

Podsumowując XCloud oraz XRouter rozwiązują samą interoperacyjność łańcuchów bloków.

Czym jest XCloud?

XCloud jest w pełni zdecentralizowaną siecią w chmurze, która jest obsługiwana przez XRouter. Jest to tak naprawdę narzędzie, które programistom pozwala na tworzeniu mikro usług w ramach blokowego łańcucha w sieci zdecentralizowanej „chmury publicznej”.

XCloud także pozwala na interakcję z mikro usługach API, łańcucha bloków oraz chmurową technologię hostowaną przez węzły usług o nazwie Blocknet. To oznacza, że rozwiązanie zarabiać można za pomocą XCould bez żadnej konieczności ponownego kodowania czy też zmiany aplikacji istniejących.

Dlaczego tak ważna jest decentralizacja internetu?

Internet, który dzisiaj znamy jest naprawdę bardzo scentralizowany. Kiedy o centralizacji mówimy, mamy jak najbardziej na myśli strukturę, która kontrolowana jest czy też zależy od podmiotów niewielkiej liczny, które całą sieć kontrolują.

W tej właśnie chwili niewielka liczba firm sprawuje kontrolę okropną nad Internetem, a są nawet potężne na tyle, że ustanawiają standardy obecne branżowe.

Tak więc małe technologiczne firmy, które wprowadzać chcą innowacje w tejże dziedzinie, podążać identyczną ścieżką, co duże firmy. Sytuacja, która powoduje brak w ogóle konkurencji nigdy wcześniej w świecie technologii nie spotykana, ponieważ praktycznie te firmy małe nie mogą kompletnie dosięgnąć pięter tychże dużych firm.

W ten właśnie sposób obecny Internet jest jak najbardziej scentralizowany. Jest jednak z tym kilka bardzo ważnych problemów. Miliardy bardzo osobistych oraz wrażliwych danych są udostępniane codziennie w Internecie. Kompletnie zdecydowana większość z nich jest bezpośrednio przechowywana na serwerach gigantycznych, które są zlokalizowane w miejscach fizycznych w niektórych częściach świata.

Zgodnie z samą intuicją te dane są naprawdę podatne bardzo na bezpośrednie ataki właśnie hakerów, poza tym te centra sprzedają oraz także zarabiają miliony przy użyciu danych naszych, a my nawet tego świadomi nie jesteśmy.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *