Brian Kelly – Bitcoinowy ETF nie jest nam potrzebny

Zdaniem założyciela oraz dyrektora generalnego wiodącej na rynku firmy inwestycyjnej BKCM, Briana Kelly fundusze giełdowe (ETF), które bazują na Bitcoinie (BTC) nie są niezbędne do dalszego i prężnego rozwoju ekosystemu kryptowalut. Podkreśla, że na ten fakt wpływa obecność coin na platformach, które są kontrolowane oraz regulowane przez władze m.in. Fidelity oraz TD Ameritrade.

Kelly brał udział udział w wywiadzie organizowanym przez CNBC, który został upubliczniony 11 października. Wówczas Brain Kelly powiedział, że przedsiębiorstwa takie jak Fidelity oraz TD Ameritrade rozpoczynają swoją ekspansję na rynek kryptowalut. Jego zdaniem doprowadzi to do możliwości zakupu Bitcoina przy pomocy standardowego konta maklerskiego. Prawdopodobnie będzie bardzo podobne do przeciętnego konta maklerskiego. Jego zdaniem taka przyszłość sprawi, że ETF nie będzie konieczne do wzrostu popularności kryptowalut.

Brain Kelly uważa, że decyzja podjęta przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) o uznaniu Ethereum jako towaru, sprawiła polepszenie sytuacji na rynku. Stwierdził, że zgłoszona uwaga przez CFTC, która uznała Ethereum jako towar pozwoli rozwinąć przestrzeń rynkową. Sprawiło to także, że wiele regulacji stało się przejrzystych. Równocześnie, rynek kryptowalut stał się dostępniejszy dla instytucji. Podkreśla, że wiele osób martwi się o to jak będzie wyglądała sytuacja kiedy Bitcoin zostanie zakazany. Na co CFTC odpowiedział, że na chwilę obecną BTC nie jest zakazany, jednak będzie podlegał dalszym regulacjom. Na chwilę obecną inwestorzy mogą ze spokojem inwestować posiadane środki w rozbudowę portfela kryptowalut.

Czy jest nadzieja dla rynku?

Z wypowiedzi Kelly’ego w maju wynika, że nadchodzący podział przewidywanej nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci Bitcoina (halving), który z wysokim prawdopodobieństwem będzie miał miejsce w maju 2020 roku, sprawi, że będzie miała miejsce bardzo korzystna sytuacja dla posiadaczy Bitcoina. Kelly zakłada, że można spodziewać się wzrostu ceny BTC w najbliższych miesiacach.

Z informacji przekazanych przez media w dniu 9 października, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych oraz Giełd zadecydowała o niezatwierdzeniu propozycji złożonej przez Bitwise Asset Management. Odnosiło się to do wartości ETF Bitcoina. Warto podkreślić, że to nie jest pierwsza odmowa w związku z tym wnioskiem.

SEC oświadczył, że Komisja zdecydowała o odrzuceniu przyjęciu nowych zasad z uwagi na fakt, że NYSE Arca nie zobligowała się przestrzegać wszystkich obowiązków, które pochodzą z Ustawy o Giełdzie. Co więcej przedstawia, że Zasady Postępowania Komisji są doskonałym dowodem na to, że występuje zgodność z wymogami, które były przedstawione w sekcji 6(b)(5) ustawy o giełdzie. W głównej mierze odnosi się to do wymogu, który porusza kwestie związaną z przestrzeganiem zasady krajowej giełdy papierów wartościowych. Zakłada ona, że głównym zadaniem jest zapobieganie działaniom i praktykom, które mają charakteryzują się nieuczciwością oraz manipulacyjną.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *