Brytyjska firma ma lek na koronawirusa! Akcje wystrzeliły o ponad 557%

Akcje firmy o nazwie Synairgen od początku roku wzrosły już o 3900 procent.

Akcje małej oraz brytyjskiej farmaceutycznej firmy, Synairgen Plc wzrosły podczas sesji poniedziałkowej o ponad 557 procent. Ta aprecjacja jest reakcją na informację, jakoby opracowany przez spółkę lek eksperymentalny zmniejszył ryzyko wystąpienia ciężkich objawów, które są wywołane przez COVID-19.

– firma Brytyjska przedstawiła wyniki pozytywne klinicznych badań,

– akcje firmy Synairgen Plc w poniedziałek wzrosły o ponad 557 procent.

Czy brytyjska firma znalazła już lek na koronawirusa?

Brytyjska spółka o nazwie Synairgen Plc w poniedziałek poinformowała, że jej lek znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów tych najgorszych u hospitalizowanych osób w wyniku zakażenia koronawirusem wywołującym właśnie Covid-19.

W klinicznym badaniu, w którym wzięło udział 220 osób udowodniono, że u osób, którym już podano preparat Synairgen SNG001, samo prawdopodobieństwo, że pacjent wymagał będzie respiratora czy też umrze spadło aż o siedemdziesiąt dziewięć procent w porównaniu do tych osób, które otrzymały placebo. Firma także podała, że Ci, którzy właśnie otrzymali SNG001 (interferon beta – występującą naturalnie proteinę, która tak naprawdę reguluje odpowiedź organizmu, gdy atakowany jest on przez wirusa również mieli szanse ponad dwukrotnie na wyzdrowienie całkowite z choroby.

Na pewno nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszych wyników – w BBC w ten sposób wypowiedział się Richard Marsden (szef Synairgen) dodając, że według niego jest to naprawdę spory przełom w leczeniu osób chorych na COVID-19.

Na pewno zasługuje na uwagę sam fakt, że pośród osób, którym podano lek SNG001 nie odnotowano już ani jednego zgonu, z kolei w grupie, która otrzymywała placebo zmarły już trzy osoby.

Znaczy wzrost akcji firmy Synairgen – już 3900 procent

Wyniki tychże badań tak naprawdę sprawiły, że wszelkie akcje spółki, która jest notowana na giełdzie londyńskiej wzrosły z samego poziomu 36,6 pensów do 240 pensów, które wynikają z raportu wykonanego pod koniec tygodnia minionego. Jak łatwo jest obliczyć mowa tutaj o wzroście akcji o ponad pięćset pięćdziesiąt siedem procent. Gdybyśmy jednak liczyli od początku roku, to akcje spółki już wzrosły aż o trzy tysiące dziewięćset procent.

Musimy przyznać, że liczby wzrostu są naprawdę imponujące. Każde przedsiębiorstwo, firma czy też spółka marzą o takich wzrostach. Co więcej musimy przyznać, że wzrosty te nie zdarzają się zbyt często. Raczej można wręcz powiedzieć, że mają miejsce rzadko. Musimy to być taka sytuacja jak ta. Wiadomo było, że firma, która wynajdzie lek na koronawirus zarobi masę pieniędzy. Nigdy nie podlegało to wątpliwości. Czekamy z niecierpliwością jak dalej potoczą się losy tejże spółki. Oczywiście sam wzrost akcji firmy Synairgen także będziemy obserwować. Przypuszcza się jeszcze wyższy wzrost akcji. Jednak na to jeszcze musimy jeszcze troszkę zaczekać. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *