Calibra Facebook – stawia na nowych pracowników

Jeden z oddziałów Facebooka – Calibra zapowiedział, że w Irlandii planuje zatrudnienie 50 pracowników, co w czasach pandemii jest bardzo dobrą informacją. Calibra Facebooka jest odpowiedzialna m.in. za stworzenie portfela na Librę.

Calibra zyskuje na znaczeniu

Władze Facebooka poinformowały, że stosunkowo nieduży odział Calibry, mający swoją siedzibę w stolicy Irlandii, zostanie poszerzony o nowych pracowników. Stanie się tak, ponieważ zgodnie z prowadzoną polityką firmy działalność tego oddziału przynosi wymierne korzyści całej firmie.

Dobry zespół to powstania

Rozszerzenie działalności Calibry uzależniona jest w dużej mierze od współpracy z innymi organami odpowiedzialnymi za regulacje w firmie. Całkowita ilość osób, które zatrudnia Faceebok, w Irlandii wynosi ok. 5000 osób. Są to przede wszystkim pracownicy firm partnerskich, takich jak WhatApp, czy Instagram. Calibra, która została założona w 2019 roku, ma stać się dla nich równorzędnym partnerem i odpowiadać za technologię waluty Facebooka – Libry.
Centrum danych Facebooka ma swoje biura nie tylko Dublinie, ale również w hrabstwie Meath oraz w Clonee. Ponadto w 2017 roku założono także laboratorium badawcze spółki zależnej w Ocullus.

Jak podkreślała Laura Morgan Walsh – szefowa działu Calibra, w swojej wypowiedzi dla dziennikarzy, w niepewnych czasach dla całego świata, Calibra zatrudnia nowych pracowników, poszerzając cały czas zespół operacyjny o specjalistów i ekspertów Będą oni prowadzić działania w dziale wykrywania oszustw, stwierdzania zgodności, a także w obsłudze klienta. Przewiduje się również osobę, która zajmie się obszarem zarządzania zasobami ludzkimi.Mają oni usprawnić pracę całego zespołu i w zdecydowany sposób poprawić jej efektywność.

Nowe oblicze Libry

Libra, którą Facebook wprowadził na rynek, w ocenie ekonomistów, ma szanse zastąpić popularnego bitcoina. Różnego rodzaju uwarunkowania rynkowe spowodowały, że w projekcie światowej waluty musi dojść do pewnych znaczących zmian. Zmiany te spowodowane są koniecznością dostosowania jej do wizji urzędników i polityków. Facebook ma nadzieję, że emisja waluty, którą do tej pory powstrzymywali regulatorzy, teraz stanie się możliwa i zrewolucjonizuje ona walutowy rynek.

Na Twitterze David Marcus – prezes oddziału kryptowalut Faceebooka, znaczył, że ma świadomość, że klienci oczekują rozgraniczenia serwisu społecznościowego od działań finansowych firmy. Odpowiedzialny za ekonomiczną realizację projektu Calibra – Christian Catalini, zapytany o zmiany podkreślił, że konstrukcja Libry została zachowana, ale została ona w zdecydowany sposób uproszczona i usprawniona. Jak podkreślają pracownicy, dokonana modernizacja pozwala na integrację rządów we wszystkie CBDC (z ang. Central Bank Digital Currency – Waluta Cyfrowa Banku Centralnego ), które znajdą się w sieci.

Pewne problemy z realizacją planów Calibry mogą pojawić się, gdyż planuje się, że w 2020 roku na rynku ma pojawić się cyfrowy juan, który będzie niewątpliwie największym rywalem Libry.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *