CD Projekt będzie zwracał pieniądze za grę Cyberpunk 2077

CD Projekt będzie zwracał pieniądze graczom konsolowym w związku z błędami, które pojawiły się w grze Cyberpunk 2077. Wszystkie usterki mają zostać poprawione w aktualizacjach, a na początek 2021 roku zapowiedziane zostały duże patche. Giełdowe akcje spółki jednak wyraźnie spadły.

CD Projekt będzie zwracał pieniądze

Komunikat z zapowiedzią zwrotu kosztów pojawił się na twitterowym koncie Cyberpunk2077 wraz z informacją, że zauważone przez graczy błędy zostaną naprawione aktualizacjami. Pierwsza z nich już się pojawiła, a druga ma być dostępna w ciągu 7 dni. Z kolei w styczniu i lutym 2021 roku wydane mają być dwa większe patche. Spółka przyznała, że problemy pojawiły się w przypadku osób grających na konsolach nowej generacji PlayStation 4 i Xbox One, dodając, że nie dołożyła należytej staranności, by gra na nich działała prawidłowo.

Zawsze chcemy, by każdy, kto kupuje nasze gry, był zadowolony ze swojego zakupu. Docenimy to, jeżeli dacie nam drugą szansę, ale jeśli nie jesteście zadowoleni z gry na swojej konsoli i nie chcecie czekać na aktualizacje, możecie zdecydować się na zwrot za swój egzemplarz – pisze CD Projekt w komunikacie.

Cena akcji w dół

Zamieszanie wokół gry negatywnie wpłynęło na kurs akcji CD Projektu. W poniedziałek, 14 grudnia zaliczył on spadek aż o 15,6 %, a cena wyniosła 270 złotych. Warto przypomnieć, że spółka należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Premie będą wypłacone

Wiadomo, że usterki w grze nie wpłyną na wypłaty premii dla pracowników firmy. Bloomberg podał niedawno, że CD Projekt zmienił zasady ich przyznawania i zostaną one wypłacone bez względu na recenzje gry. Pracowników miał poinformować o tym w korespondencji mailowej szef studia Adam Badowski.

Premiera gry Cyberpunk2077 miała miejsce 11 grudnia. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier na rynku gier komputerowych w tym roku. Jej producent poinformował, że w przedsprzedaży zamówionych zostało 8 milionów kopii, co sprawiło, że przychód spółki był wyższy niż wszystkie wydatki poniesione na produkcję oraz promocję gry.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *