CD Projekt, oczekując premiery „Cyberpunk 2077”, skupuje własne akcje!

Ojcowie wirtualnej wersji Wiedźmina wydają się przekonani o zbliżającym się wielkimi krokami sukcesie ich najnowszego tytułu – „Cyberpunk 2077”. Nie ma w tym nic dziwnego, jako że dotychczasowe materiały związane z grą spotkały się z wielkim entuzjazmem, a eksperci przewidują sprzedaż prawie 30 milionów kopii na całym świecie. Zachęcony dobrą passą zarząd firmy, niczym potężny Warren Buffet ze swoim Berkshire Hathaway, zdecydował się na masowy skup akcji własnych.

Nie taniej niż 1zł, nie drożej niż 500zł, czyli zasady skupu akcji

Szefostwo firmy zostało uprawnione do skupu poprzez zgromadzenie walne z 28 lipca. Zaledwie dzień później oficjalnie poznaliśmy plany firmy, w tym datę zakończenia przedsięwzięcia, która przypadła na 19 sierpnia, a już w czwartek rozpoczęto właściwy skup. Firma może nabyć do 516.700 akcji własnych, z maksymalnym limitem cenowym, zgodnie z którym wartość skupowanych udziałów nie może być niższa niż 1zł i wyższa niż 500zł za sztukę. Wedle oficjalnego raportu, w ramach działań zarządu w posiadanie CD Projekt weszło do tej poty 69 tysięcy akcji po około 403 złote każda, co w końcowym rozrachunku złożyło się na udziały o łącznej wartości 27,8 miliona złotych.

Masywne działania CD Projekt giełdą ledwie kołyszą — mimo wszystko stały, stabilny wzrost

Masowe skupowanie akcji własnych przez spółkę potrafi prowadzić do destabilizacji i gwałtownych wahań jej ceny. Giełda papierów wartościowych posiada jednak swoje obostrzenia prawne. Jednym z nich jest wymóg, by wartość transakcji dziennych danej spółki nie przekraczała 20% wartości średniego obrotu akcjami tejże spółki, czyli tzw. wolumenu, zarejestrowanego w ciągu ostatnich 20 dni poprzedzających datę zakupu.
Ze względu na te ograniczenia, zarząd CD Projekt nie może przeznaczyć na skup więcej niż 50 milionów złotych dziennie, co przekłada się na znikomy wpływ przedsięwzięcia na wartość skupowanych akcji. Ich posiadacze nie mają jednak powodów do zmartwień — przeglądając wykresy na popularnej platformie analitycznej Tradingview, możemy zauważyć, że wartość CD Projekt znajduje się w dość agresywnym, jednak stabilnym trendzie wzrostowym i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić.

CD Projekt jedynie pewne sukcesu „Cyberpunk 2077”, czy też szykuje coś specjalnego?

Niektórzy twierdzą, że tak duże działania ze strony studia mogą sugerować nie tylko pewność co do sukcesu jego najnowszej produkcji, ale także to, że polski gigant ma w zanadrzu kolejny projekt, którego szczegóły miałyby być ujawnione w drugiej połowie sierpnia, czyli dwa miesiące przed premierą „Cyberpunk 2077”. Przyglądając się ostatnim działaniom firmy mamy prawo podejrzewać, że coś jest na rzeczy. Kolejna wielka zapowiedz na tuż przed wejściem na rynek wyczekiwanego tytułu, z pewnością wpłynęłaby korzystnie na wartość i tak radzących sobie świetnie udziałów spółki.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *