Cena Bitcoina na drodze do dalszych wzrostów? 20.000$ możliwe?

Zgodnie z opinią dyrektora zarządzającego jednej z największych grup finansowych na świecie – Citibank, Bitcoin jest na bardzo dobrej drodze do dalszego wzrostu. Analityk nie wyklucza, że przed końcem przyszłego roku cena wzrośnie nawet do 300 tysięcy dolarów. Zgodnie z jego opinią, Bitcoin, który jest w końcu najstarszą dostępną kryptowalutą stanowi nowoczesny odpowiednik złota, który na przestrzeni kilkudziesięciu lat wzrastał na wartości.

318 tysięcy dolarów za Bitcoina?

Dyrektor zarządzający w Citibank, Thomas Fitzpatrick w raporcie, który został przedstawiony największym klientom instytucjonalnym, stwierdził, że kryptowaluta Bitcoin jest obecnie w trakcie hossy, która rozpoczęła się pod koniec 2018 roku czyli prawie dwa lata temu. Jest to oczywiście długoterminowy cykl koniunkturalny, który, zgodnie z analizą Fitzpatricka za każdym razem ulega wydłużeniu. Sprawia to, że hossa na rynku kryptowaluty może potrwać nawet do końca 2022 roku, co w sumie da 4 lata sprzyjających warunków do zakupu Bitcoina. Analiza dyrektora zarządzającego nie zakończyła się jednak na prognozach trwania cyklu koniunkturalnego. Zgodnie z obliczeniami, już za rok cena za Bitcoina może wynieść nawet 318 tysięcy dolarów.

Źródło dynamicznych wzrostów Bitcoina

Według Fitzpatricka, źródła tak dynamicznych wzrostów możemy upatrywać w oddzieleniu się cyfrowych walut od walut fiducjarnych a także epidemia koronawirusa, która wywołała niemałe zamieszanie na rynkach finansowych w 2020 roku. Właśnie to zamieszanie powoduje, że największe Banki Centralne mogą zdecydować się na prowadzenie jeszcze bardziej agresywnej polityki luzowania ilościowego. Prawdą jednak jest, że szacunki eksperta są bardzo optymistycznie – w końcu oznaczałoby to wzrost wartości waluty do ponad dwudziestokrotności obecnej wyceny. Warto jednak nadmienić, że większa ilość analityków posiada podobne zdanie na temat wartości bitcoina, między innymi twórca modelu S2F, PlanB, który prognozuje wartość bitcoina na poziomie 288 tysięcy dolarów jeszcze przed końcem 2024 roku.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *