Co przyniesie halving Bitcoina? Debata Bitbay.net

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, trzeci, halving Bitcoina. W związku z tym nasuwa się wiele pytań. Jaki wpływ będzie miał halving na kurs kryptowalut?

Czy zmniejszenie nagrody za wydobycie będzie powodować spadek opłacalności kopania Bitcoinów? Między innymi na te zagadnienia postarają się odpowiedzieć goście debaty giełdy BitBay. Start już 8. maja o 19:30. Relacja odbędzie się w formie live na portalu Facebook.

Goście

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Paweł Bińkowski – redaktor naczelny portalu Bitcoin.pl, ekspert w dziedzinie praktycznego zastosowania kryptowalut i technologii blockchain; aktywny i ceniony działacz w branży zarówno w kraju jak i za granicą,
  • Patryk Kempiński – przedsiębiorca, praktyk w dziedzinie tokenizacji firm oraz blockchain project manager w ChainBox; inwestuje w kryptowaluty od wielu lat; współtwórca Krypto Raport – znanego kanału poświęconego blockchain,
  • Rafał Kiełbus – moderator forum Bitcoin.pl, członek zarządu IGBiNT; praktyk i samouk w dziedzinie programowania, inwestor Bitcoinów, deweloper oraz konsultant do spraw blockchain; ekspert technologiczny działający podczas wielu eventów branżowych,
  • Jakub Mościcki – wiceprezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii; indywidualny inwestor w kryptowaluty,
  • Mike Satoshi – prężny działacz społeczności kryptowalutowej w Polsce; doskonale zaznajomiony z tematami wirtualnych pieniędzy i blockchain; organizator Kryptostok – znanego na Podlasiu wydarzenia, na które przyjeżdżają sympatycy krypotwalut; aktywny użytkownik YouTube’a oraz Twittera; pomysłodawca serii „Szpilki na Bitcoinie”; współpracownik BitBay Academy.

Debatę poprowadzi Sylwester Suszek, czyli założyciel i prezes BitBay, przedsiębiorca i entuzjasta wirtualnych pieniędzy. Bardzo często występuje jako ekspert podczas wydarzeń branżowych oraz jako organizator szkoleń dla instytucji publicznych.

Informacje przed halvinigem Bitcoina

Z infografiki, przygotowanej przez BitBay wynika, iż ponad 85% Bitcoinów zostanie wydobytych podczas tegorocznego halvingu. Cena Bitcoina na rok przed trzecim halvingiem wynosiła około 7100 dolarów. Jaka będzie jego cena po dokonaniu halvingu? Tego społeczność dowie się w okolicach 21. maja 2021 roku. Historia pokazuje, iż zmniejszenie podaży powoduje gwałtowny skok wartości tej kryptowaluty.

Podczas ostatniego halvingu, cena Bitcoina osiągnęła dołek wynoszący 622 dolary. Stało się tak, ponieważ inwestorzy gromadzili z wyprzedzeniem swoje waluty. Im bliżej tego wydarzenia, tym częściej dochodzi do sprzedaży, co powoduje urealnienie zysku inwestorów. Trend wzrostowy ujawnił się po dwóch miesiącach od tego wydarzenia. Dlatego warto dowiadywać się o takich sytuacjach i dobrze się do nich przygotowywać.

Halvingiem nazywa się proces, kiedy o 1/2 zostaje zmniejszona ilość monet generowanych przez sieć. W tym roku liczba monet spadnie z 12,5 do 6,25. Taki proces jest powtarzany raz na cztery lata i trwa do czasu, kiedy zostanie wydobyta ostatnia moneta.Warto pamiętać, że takie wydarzenie jest konieczne, ponieważ utrzymuje ono na określonym poziomie ilość monet znajdujących się w internecie.

Zapraszamy 8 maja na godzinę 19:30:

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *