Co to jest odnawialny limit pożyczkowy ?

Posiadając konto w banku klient ma możliwość wnioskowania o uzyskanie limit kredytowego w swoim rachunku osobistym, dzięki czemu otrzymuje dodatkowe saldo do wykorzystania na dowolne potrzeby. Istnieje jednak pojęcie limitu pożyczkowego, który jest produktem występującym poza sferą bankową. Co to jest odnawialny limit pożyczkowy?

Pojęcie odnawialnego limitu pożyczkowego

W niektórych firmach pozabankowych, specjalizujących się głównie w udzielaniu pożyczek gotówkowych w krótkim czasie, czyli tzw. chwilówek, można skorzystać i z innych produktów finansowych. Na przykład w firmie wonga.pl oferowany jest klientom limit pożyczkowy. Co to jest odnawialny limit pożyczkowy? Otóż, jest to rozwiązanie łączące w sobie zalety szybkiej pożyczki oraz odnawialnego limitu kredytowego w rachunku bankowym. 

W przypadku oferty wonga.pl  jest to pożyczka udzielana w formie linii odnawialnej w wysokości od 300 do 5 000 zł. Klient płaci jedynie za korzystanie z limitu, a koszt uiszczany przez niego zależy od kwoty, którą wypłacił ze swojego konta użytkownika.

Warunki odnawialnego limitu pożyczkowego

Odpowiadając na pytanie, co to jest odnawialny limit pożyczkowy, na stronie wonga.pl znajdują się szczegółowe informacje o tym, jak można ubiegać się o limit. Pierwszym krokiem, który musi wykonać klient jest otwarcie konta w wonga.pl, ustalenie kwoty limitu i wypłacenie z niego takiej kwoty, jaka akurat jest klientowi potrzebna. Może on na bieżąco sprawdzać, kiedy i ile spłacił limitu pożyczkowego w wonga.pl. Można przy tym spłacić całość środków, część lub kwotę minimalną ustanowioną przez pożyczkodawcę. 

Jeśli klient zweryfikował swoją tożsamość podaną we wniosku o odnawialny limit pożyczkowy metodą weryfikacji poprzez 1 grosz, może starać się o limit w wysokości 300 lub 500 zł. Z kolei klienci, którzy wybrali metodę weryfikacji poprzez usługę Instantor, mogą ubiegać się o limit odnawialny pożyczkowy w wysokości 300, 500, 1000, 2000, 3000, 4000 lub 5000 zł. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *