Co to jest przelew weryfikacyjny ?

Podczas wnioskowania o pożyczkę w firmach pozabankowych udzielających zobowiązań w trybie online, klient najczęściej jest proszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę. Co to jest przelew weryfikacyjny i jaki jest właściwie jego cel?

Pojęcie przelewu weryfikacyjnego

Przelew weryfikacyjny jest stosowany w sferze finansowej w przypadku świadczenia usług pożyczkowych, ale nie tylko. Na pytanie: co to jest przelew weryfikacyjny, można odpowiedzieć jednoznacznie, że jest to metoda potwierdzania tożsamości nowych klientów. Najczęściej jest ona stosowana w przypadku popularnych na rynku finansowym pożyczek gotówkowych chwilówek. Przelew ten pozwala na uproszczoną weryfikację tożsamości klienta, który wnioskuje o pożyczkę w trybie online. Dzięki takiemu przelewowi nie musi on przesyłać do firmy pożyczkowej skanu czy fotografii dowodu osobistego lub innych dokumentów ze zdjęciem. 

Można utożsamić przelew weryfikacyjny z przelewem identyfikacyjnym, który powoduje, że zaciągnięcie pożyczki pozabankowej online staje się możliwe w ciągu nawet kilkunastu minut od chwili złożenia wniosku pożyczkowego. 

Jak to wygląda w praktyce?

Wiedząc już, co to jest przelew weryfikacyjny, można przystąpić do przedstawienia procedury jego realizacji.  Przelew stosowany jest tylko i wyłącznie w celu potwierdzenia i jednoczesnego zweryfikowania danych osobowych, jakie klient podał we wniosku aplikacyjnym o pożyczkę. 

Najczęściej klient proszony jest o wykonanie ze swojego rachunku bankowego na rachunek pożyczkodawcy kwoty symbolicznej – 0,01 zł lub 1 zł. Najczęściej przelana pożyczkodawcy kwota nie podlega zwrotowi na konto klienta. Niezbędne jest, aby rachunek klienta był otwarty na jego dane, które wpisał we wniosku pożyczkowym. Jeśli dane z przelewu i z wniosku będą ze sobą zgodne, weryfikacja tożsamości klienta przebiegnie pomyślnie. Wówczas rozpocznie się procedura oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta, który ubiega się o pożyczkę w firmie pozabankowej. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *