Columbus w ciągu 3 kwartałów podwoił ubiegłoroczne przychody

Columbus po raz kolejny udowodnił, że podejmowane decyzje biznesowe i realizacja celów strategicznych idą w parze z satysfakcjonującymi wynikami finansowymi. Zgodnie z opublikowanym dziś skonsolidowanym raportem kwartalnym Grupy, w ciągu 3 kwartałów 2020 r. Columbus osiągnął 468 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA za 9 miesięcy br. wyniosła 69,3 mln zł. 

Imponująco wyglądają też dane operacyjne Grupy. W samym trzecim kwartale br. Columbus dostarczył prawie 7 tys. sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW. Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW. 

W omawianym okresie Columbus dokonał również bardzo ważnych inwestycji, m.in. w innowacje Olgi Malinkiewicz, czyli technologię ogniw perowskitowych, które wprowadzają fotowoltaikę na zupełnie nowy poziom, jak również w farmy fotowoltaiczne, dzięki czemu znacząco zwiększył swój udział w tym segmencie.

W trzecim kwartale br. zawarliśmy umowy z wieloma podmiotami w zakresie realizacji projektów farmowych – komentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Obecnie wartość farm wybudowanych przez Columbus wynosi ok. 45 mln zł, kolejne projekty są w realizacji, a całość portfela mocy, jaki jest w naszym posiadaniu, to ponad  1000 MW farm, o wartości rynkowej ponad 3 mld zł. Aktywa te są jednym z ważniejszych zabezpieczeń przyszłości Grupy, dlatego nie szczędzimy środków na inwestycje w ten segment. 

W tym pracowitym kwartale Columbus podjął też nowe działania, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych, poszerzając ofertę o nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleksowa oferta funkcjonuje teraz w trzech wygodnych pakietach GoGreen, GoFree i GoComfort i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Mimo światowych problemów związanych z pandemią, konsumenci zabezpieczają swoją przyszłość poprzez inwestycje w technologie, które bazują na czystej i taniej energii – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Ostatnie zmiany geopolityczne i nastawienie Unii Europejskiej do megatrendu energetyki zrównoważonej dają nam pewność, że strategia, jaką podąża Grupa Columbus, będzie przynosiła coraz większe profity. 

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *