Columbus zaprezentował nowe kierunki rozwoju i raport za III kwartał

Columbus, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, wdraża nowe rozwiązania technologiczne i przeprowadza proces rebrandingu. Spółka zaprezentowała swoją transformację podczas Columbus Day, który odbył się 9 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

W ciągu 6 lat działalności w branży fotowoltaicznej Columbus wiele razy wprowadzał nowe rozwiązania, począwszy od paneli fotowoltaicznych opartych o polikryształy, następnie tylko monokrystaliczne panele, po czym zaprezentował pierwszy w Polsce system paneli fotowoltaicznych Full Black w standardzie. Wprowadził do masowej sprzedaży modułyHalf-cut, a od roku – jako wyłączny dystrybutor – dostarcza moduły w technologii bezołowiowej MWT. Niedawno Columbus zainwestował 45 mln zł w firmę Saule Technologies, rozpoczynającą komercjalizację ogniw perowskitowych, które Spółka będzie dystrybuować. Obecnie Columbus zamierza stosować innowacyjne technologie, m.in. wykorzystujące perowskity, nie tylko w instalacjach fotowoltaicznych montowanych na dachach domów, ale w szerokim zakresie i przestrzeni.

W piątkowy wieczór Columbus zaprezentował też swoją linię ładowarek do samochodów elektrycznych – od technologii wolnego ładowania 2x22kW prądem zmiennym, przez 30kW i 60kW ładowane prądem stałym, po superszybką ładowarkę 360kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą.

– Rozpoczynamy sprzedaż ładowarek dla biznesu – od tych najbardziej dostępnych dla niskich przyłączy energetycznych, po hub’y z superszybką ładowarką 360kW. To, co jest przewagą w naszej ofercie, to przede wszystkim możliwość zakupu systemu 50/50 z Columbusem. Każdy, kto uważa, że warto mieć ładowarkę do pojazdu elektrycznego w swoim obiekcie, może rozpocząć z nami współpracę, w której Columbus pokrywa połowę kosztów systemu. Zyskami też dzielimy się po równo. Oczywiście, wszystkie nasze systemy będą zaopatrzone w software NEXITY, która zapewni dostęp ładowarki do publicznego użytku – mówił podczas spotkania Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Podczas Columbus Day Dawid Zieliński zaprezentował też nowe kierunki rozwoju Grupy, konfrontując swoją wizję przyszłości Columbusa z wyobrażeniami ludzi o życiu w roku 2050.

– Dzisiaj zmieniamy nazwę firmy z Columbus Energy po prostu na Columbus – mówił Prezes Spółki. – Wszyscy w organizacji czujemy, że ta firma będzie obecna nie tylko w sektorze energetycznym; mamy dużo ambitniejsze plany, które ukonstytuujemy nową strategią w połowie przyszłego roku. Chcemy dawać ludziom i firmom dostęp do przyszłości przezprodukty i usługi, jakie dostarczamy. Dzisiaj jesteśmy obecni w sektorze fotowoltaiki rozproszonej, mocno rozwijamy portfel farm fotowoltaicznych, czyli akumulujemy aktywa, z których energię będziemy mogli dostarczać klientom. Zainwestowaliśmy też w Saule Technologies, czyli w perowskity, i w Nexity Global, czyli w elektromobilność. To wszystko wskazuje na kierunek, jakim podążamy, a ciągłe udoskonalanie produktów i usług jest wpisane w nasze DNA. Dziś po raz pierwszy zaprezentowaliśmy system do automatycznego gaszenia potencjalnego pożaru dla skrzynek elektrycznych, używanych w instalacjach fotowoltaicznych, na który mamy wyłączność w Europie. Wraz z ramką poprawiającą estetykę instalacji, poprawiamy bezpieczeństwo jej użytkowania.

Podczas Columbus Day zakomunikowano też, że jedna ze spółek Grupy – Columbus Elite S.A. wkrótce wejdzie na giełdę przez podmiot notowany – Blumerang Investors S.A.

– Razem z Columbusem zdecydowaliśmy o objęciu pakietu kontrolnego akcji Blumerang, w wyniku którego Columbus Elite S.A. przeniesie 100% akcji do Columbus Elite Global S.A (obecnie Blumerang Investors). Będzie to emisja nowych akcji. Jednocześnie zakładamy dalsze agregowanie sił sprzedażowych z innych branż i konsolidację rynku zawodowych partnerów sprzedaży produktów i usług OZE – powiedział Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite S.A.

– Cieszymy się, że po pierwszym, dynamicznym roku współpracy z Aniołem Biznesu Januarym Ciszewskim i Dawidem Zielińskim oraz spółką Columbus Energy, mogliśmy zrealizować kolejną przemyślaną i dającą możliwość ekspotencjalnego rozwoju inwestycję – dodał Rafał Kołłątaj, Wiceprezes Zarządu Columbus Elite. S.A.

– Przeniesienie Columbus Elite do przestrzeni spółek publicznych to duży krok dla tej szybko rosnącej organizacji. To także kolejny silnik, który napędzi jej rozwój poprzez transparentność, otwartość i wartość dodaną, jaką jest praca na rzecz budowy solidnych aktywów. Columbus Elite zaprezentuje niebawem strategię, która moim zdaniem może się przekuć w spektakularny sukces – skomentował Dawid Zieliński.

Na zakończenie spotkania Prezes Columbus nawiązał do informacji giełdowej, zakomunikowanej w tym dniu raportem bieżącym, o szacunkowych wynikach Grupy Columbus za III kwartał br.

– Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży w III kwartale br. wyniosą 209 mln zł wobec 74 mln zł w analogicznym okresie 2019 r., co oznacza wzrost o 182 proc. Według naszej wiedzy, w III kwartale Grupa wypracuje 30 mln zł zysku brutto, podczas gdy w analogicznym okresie 2019 r. było 4,8 mln zł. To oznacza wzrost o 525 proc.! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników i wobec dynamicznego rozwoju Grupy Columbus, o którym opowiadałem dzisiaj, spodziewamy się kontynuacji tego trendu w kolejnych kwartałach – zakończył Dawid Zieliński.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *