Czas na polski blockchain, 2,4 mln dofinansowania dla Sapiency

2,4 mln pln otrzyma Sapiency od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na zbudowanie infrastruktury blockchain z giełdą marek osobistych. Otrzymując 25 pkt na 28, a to wysoka pozycja w rankingu. Sukces o tyle cenny, że adopcja technologii blockchain do władzy i instytucji napotyka opór, gdyż zmiany, które niesie, są drastyczne!

Za Sapiency stało pasmo niepowodzeń. ICO zaczęło się, kiedy było już wiadomo, że 95% ICO to scam! Odmówiły wszystkie VC, wizja projektu nie mieściła się na 10 slajdach.

Przekonywanie marek osobistych, że to budowa dla nich nowego rozdziału, ale to było jak przekonywanie ludzi do samochodu, którzy woleli szybszego konia! Próby z nowymi wspólnikami projektu przemilczę ze łzami
W końcu blockchain to projekt społeczny! Przecież buduje się go dla świata, więc pierwszy raz w życiu Rahim Blak sięgnął po pieniądze publiczne!

Firma PMG pomogła Sapiency napisać wniosek za 0zł! kiedy inne firmy nie widziały szans na wygraną. Cały zespół pisał wniosek po godzinach, budując jednocześnie Mosaico, aby nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. Dzień przed komisją wybuchła pandemia, ale jeszcze bez zakazu wychodzenia z domu.

Setki osób kupiło kryptowalutę SPCY (Sapiency). W tym czasie Sapiency nieustannie rośnie! Ma już 6% udziałów w giełdzie Kanga Exchange, 100% w Mosaico i 33% w Copernic, dlatego aby podstawową walutą dla tych projektów było SPCY, pora na budowę własnego blockchain.

Bitcoin powstał na własnym blockchainie, a drugim największym blockchainem jest Ethereum na którym powstaje dzisiaj większość projektów. Zbudowanie alternatywy dla Ethereum jest porwaniem się z motyką na słońce, ale wierzymy, że mamy lepszy pomysł.

W Bitcoinie decyduje moc komputera, w Ethereum ilość zakupionego ETH, czyli wygrywają bogatsi, w Sapiency zadecyduje zaufanie społeczne do człowieka (proof of reputation) mierzone wartością personalnego tokena, więc korzystają lubiani i uczciwi, a nie bogaci.

Stworzymy system w którym opłaca się być uczciwym.

Dzisiaj dalej nie trudno wyjaśnić tą idei w prosty i zrozumiały sposób, gdy nadal większość ludzi nie rozumie czym jest bitcoin i teoria względności.
Kiedy odpowiadasz na zapotrzebowanie rynku, jesteś przedsiębiorcą, kiedy tworzysz nową ekonomię, jesteś artystą biznesu!

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *