Czy warto w 2023 inwestować w srebro?

Inwestycja w srebro ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o generowanie zysków. Inwestorzy długoterminowi mają możliwość uzyskania satysfakcjonującej stopy zwrotu. Świadczy o tym analiza danych historycznych oraz stale rosnąca wartość srebra na wykresach. Co ciekawe, wyjątkowy czas na inwestowanie w srebro zbiega się z kryzysem gospodarczym. Srebro jest atrakcyjnym metalem inwestycyjnym, który może zapewnić imponujące stopy zwrotu w długim okresie (10-15 lat). Jednak każdy inwestor powinien rozważyć, czy nie byłoby lepiej kupić fizyczny metal, który oferuje bezpieczną alternatywę, ale sprzedaje się po złych spreadach.

Długoterminowe korzyści z inwestowania w srebro w 2023r.

Czy gra spekulacyjna jest bardziej atrakcyjna z wykorzystaniem instrumentów pochodnych opartych na wycenach srebra? W ich przypadku można szybko zarobić, ale ze sporym ryzykiem. Inwestowanie w metale szlachetne, takie jak srebro, ma ogromny potencjał zysku. W dłuższej perspektywie inwestorzy mają możliwość uzyskania satysfakcjonującej stopy zwrotu.

Świadczą o tym analizy danych historycznych oraz ciągły wzrost wartości srebra na wykresach. Kryzysy gospodarcze to szczególnie interesujący czas na inwestowanie w srebro. Inwestowanie w srebro warto zacząć od zakupu złotych sztabek lub monet. Ważną cechą tego typu wehikułów inwestycyjnych jest to, że są one łatwo zbywalne, co pozwala na szybką realizację środków. Rosnąca popularność srebra wśród inwestorów w Polsce oznacza, że ​​prognozy dla tego szlachetnego metalu są coraz lepsze.

Ryzyka związane z inwestowaniem w srebro

Ryzykiem wspólnym dla wszystkich metod inwestowania w srebro jest niepewność przyszłych cen. Nawet po dokładnej analizie fundamentów i dynamiki notowań pozostaje możliwość wystąpienia sytuacji sprzecznej z przewidywaniami inwestorów. Biorąc pod uwagę te fakty, inwestowanie w srebro lub instrumenty pokrewne jest obecnie ryzykowne, ale w pewnym stopniu uzasadnione.

Czytaj więcej: Czy warto w 2023 inwestować w złoto?

To nieodpowiedni moment na inwestowanie konserwatywne, ponieważ obecne fundamenty i dynamika cen wskazują na dalsze spadki. Inwestowanie w srebro wiąże się z ryzykiem, podobnie jak inwestowanie w inne inwestycje. W przeciwieństwie do zakupu papierów wartościowych, kupując srebro w formie fizycznej, inwestorzy są ubezpieczeni od całkowitej utraty wartości aktywów. Jednak ryzyko utraty części oszczędności z powodu spadających cen pozostaje.

Inwestowanie w srebro w 2023 roku

Kiedy inwestujesz w srebro poprzez kontrakt futures, kupujesz pewną ilość przyszłej dostawy tego szlachetnego metalu w postaci fizycznej. Nie oznacza to jednak, że musisz zainstalować sejf w swoim domu, jak wspomnieliśmy wcześniej, kiedy omawialiśmy inwestowanie w fizyczne srebro. Każda umowa ma z góry określony termin fizycznej dostawy srebra. To się nazywa termin. Jeśli więc uda Ci się „wyjść” z umowy i sprzedać ją przed jej wygaśnięciem, nie potrzebujesz sejfu.

Sprawdź więcej: Czy warto w 2023 inwestować w nieruchomości?

Oczekuje się, że sprzedaż srebrnych monet i sztabek wzrośnie do siedmioletniego maksimum 257 milionów uncji do 2022 roku. Srebro ma szerokie zastosowanie w przemyśle elektronicznym oraz przy produkcji paneli fotowoltaicznych. Jeśli chodzi o biżuterię srebrną, roczny popyt wynosi tutaj około 170 milionów uncji. Wyższe ceny srebra zachęcają firmy wydobywcze do zwiększenia produkcji tego metalu. Pomimo oczekiwanego długoterminowego wzrostu popytu (jak stwierdził Instytut Srebra we wspomnianym raporcie), ceny srebra w 2022 roku były nieco niższe od oczekiwań, choć różnica nie była znacząca. Od czerwca do sierpnia przedział cenowy srebra za uncję wynosi 20-22,5 USD, a skorygowana prognoza EFA (koniec sierpnia roku) przedstawia się następująco:

Ryzyko nie inwestowania w srebro

Decydując się na inwestowanie w fizyczne srebro, szczególnie ważne jest, aby nie afiszować się publicznie z jego posiadaniem. Jeśli zasoby srebra inwestora są cenne, warto rozważyć zakup profesjonalnego sejfu. Jest to świetne, ponieważ pozwala przechowywać wszystkie formy kosztowności w odpowiednio bezpiecznym miejscu. Jednak inwestowanie w srebro ma kilka poważnych wad, przez co nie nadaje się do inwestycji krótkoterminowych i całkowicie zniechęca niektórych inwestorów. Po pierwsze, trzeba je gdzieś przechowywać, a jeśli inwestycja jest większa, może zaistnieć konieczność zakupu sejfu lub wynajęcia sejfu w skarbcu.

Czytaj więcej: Bitcoin ile należy zainwestować w 2023?

Co więcej, występują pewne problemy z transakcją zakupu i późniejszą odsprzedażą fizycznego srebra. Ponadto, w przeciwieństwie do inwestowania w złoto, srebrne monety i sztabki zakupione w Polsce podlegają 23% podatkowi VAT. Warto poznać kilka pomocnych rad, jak nie inwestować w białe metale. Przede wszystkim kupowanie srebrnej biżuterii nie jest najskuteczniejszym sposobem inwestowania w srebro. Srebro kupione w ten sposób będzie kosztować znacznie więcej niż zakup takiej samej ilości sztabek srebra. Srebrne kolczyki, pierścionki i naszyjniki na rynku wtórnym mają wartość złomu srebra. Nie zaleca się kupowania tego drugiego, ponieważ jego cena jest nawet o kilkadziesiąt punktów procentowych niższa niż cena inwestowania w srebro.

Znaczenie srebra dla światowej gospodarki

„Rok 2023 powinien być dobrym rokiem dla srebra. Światowa gospodarka wychodzi z pandemii, a przemysł potrzebuje surowców, w tym srebra. Popyt jest szczególnie wysoki ze strony sektora technologicznego i firm rozwijających zielone technologie” – powiedział amerykański ekspert Edmond Moy (Edmund Moy) powiedział. rezerwa walutowa. Inwestowanie w instrumenty zabezpieczone srebrem może przynajmniej pokonać inflację w średnim okresie.

Ponadto w czasach niepewności geopolitycznej lub globalnego kryzysu popyt na srebro jako aktywa inwestycyjne wzrasta, co pomaga w wzroście jego ceny. A co ze srebrem? Czy popyt na ten ważny metal w branży znacząco wzrośnie? „Bardzo ciekawe informacje płyną z rynku srebra, a dokładniej z Instytutu Srebra, który szacuje, że popyt na srebro wzrośnie w przyszłym roku o 16 proc. Co ważne, podaż wzrośnie tylko o 2 proc., co stworzy największy deficyt od dziesięcioleci” – powiedział. analityk Tavexu.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *