Czym jest długa pozycja (Long)?

Długa pozycja na inwestycyjnych rynkach jest sposobem na zarobienie pieniędzy w zasadzie bez posiadania fizycznego danego aktywu. Ta strategia jest rozwiązaniem niezwykle sensownym, gdy dany inwestora uważa, że wartość instrumentu danego wzrośnie w niedługim czasie. Jeśli się tak rzeczywiście stanie, to zysk stanowić będzie tak naprawdę różnica kursów. Jednak czym w praktyce jest pozycja długa? Dowiedzmy się nieco więcej o tej strategii.

Czym jest długa pozycja?

Długa sprzedaż jest strategią bardzo popularną. Jest ona wykorzystywana powszechnie przez traderów w zasadzie na całym świecie. W praktyce ona polega na zakupie danego aktywa po cenie określonej, a następnie rozliczenie pomiędzy ceną umówioną, a ceną na sam koniec dnia. Przy zajęciu długiej pozycji, inwestor zarabia w momencie, gdy wartość instrumentu wybranego wzrośnie. Zatem jeśli wartość instrumentu sprawa, to inwestor niestety podnosi straty.

Jak zarabiać na długiej pozycji?

Długa pozycja to jedna z świetnym możliwości zarabiania na rynku Forex lub na giełdzie. Strategia zajmowania pozycji długiej jest wykorzystywana powszechnie przy naprawdę wielu instrumentach. Jest ona także sensowna w momencie, gdy trader prognozuje sam wzrost jego wartości.

Otwarcie długiej pozycji jest możliwe na takowych instrumentach ja: CFD, surowce, towary, indeksy, akcje czy też pary walutowe. Dla inwestorów bardzo interesująca jest również możliwość zajęcia długiej pozycji na kontraktach CFD, ponieważ poprzez wykorzystanie dźwigni, jest możliwe zmaksymalizowanie zysków potencjalnych.

Sygnały do zajęcia długiej pozycji

Pomimo tego, że nikt nie posiada kuli kryształowej, która by pokazała kursy akcji oraz walut z przyszłości, to prawdziwi specjaliści wskazują, że istnieją sygnały rynkowe, które zachęcać powinny do zajęcia właśnie długiej pozycji.

Na pewno są to dobre dane finansowe. Rosnące przychody oraz syki to potwierdzenie najlepsze jakże dobrej finansowej kondycji danej spółki. Wartość takich firm znacznie szybciej rośnie. Bardzo ważna jest również dobra koniunktura. Gdy cała gospodarka wręcz galopuje, to działające firmy na niej notują także zyski. To dlatego właśnie, makroekonomiczne wskaźniki są naprawdę ważnym sposobem oceny, czy w ogóle warto pozycję długą zająć.

Świetnym sygnałem jest także rozwój dynamiczny danej branży. Są bowiem sektory, które się szybciej rozwijają od innych. Może to być spowodowane technologicznym odkryciem czy też prawnymi zmianami. Dla inwestorów jest to świetny sygnał, że warto jak najbardziej zainwestować w taką firmę. takowa sytuacja ma miejsce na nowych rynkach technologii, gdy się pojawia nam nim produkt innowacyjny, a zaraz za nim jest kilka firm, które to go wytwarzają.

Sygnały te powinny nam dać sporo do myślenia. Na pewno opłaca się inwestować po otrzymaniu takich sygnałów. Warto zapoznać się ze szczegółami, aby nie doszło do popełnienia żadnych znaczących błędów. Pamiętajmy – najpierw teoria, a później można bawić się w prawdziwe inwestowanie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *