Darmowy kredyt gotówkowy – czy jest możliwy do uzyskania?

Polacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe i coraz częściej mają co do nich większe wymagania. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj to klient rządzi rynkiem usług bankowych i to on dyktuje warunki współpracy. Wśród banków panuje tak ogromna konkurencja, że te muszą się starać o pozyskiwanie klientów. To zresztą dlatego oferują nierzadko darmowy kredyt gotówkowy.

Czy darmowy kredyt jest na pewno bez żadnych opłat? Jak wybierać najkorzystniejsze opcje wykorzystując porównywarkę https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Darmowy kredyt gotówkowy – czy to możliwe?

Rzeczywiście chwytliwe hasła reklamowe informują potencjalnych kredytobiorców, iż dany bank oferuje darmowy kredyt gotówkowy. Bardzo często przekaz reklamowy ma jedynie zachęcać, natomiast ma niewiele wspólnego z prawdą. Fakt, że kredyt gotówkowy jest z zerowym oprocentowaniem, wcale nie oznacza, iż klient rzeczywiście spłaci tylko tyle, ile pożyczył. Na opłacalność i atrakcyjność danego zobowiązania wpływa znacznie więcej czynników.

Co ciekawe, darmowy kredyt gotówkowy oferuje coraz więcej banków, natomiast każdy z nich realizuje własną kredytową. Niektóre z nich proponują kredyty za darmo tylko tym stałym klientom, inne wręcz przeciwnie, dają takie wsparcie finansowe jedynie tym nowym, by zachęcić ich do współpracy. Pewne jest, że dzisiaj praktycznie każdy komercyjny bank oferuje darmowy kredyt gotówkowy. Getin bank to jedna z takich instytucji, ale możliwy jest też darmowy kredyt gotówkowy credit agricole.

Aby kredyt gotówkowy był rzeczywiście za darmo, nie można patrzeć tylko na wysokość rat czy oprocentowanie 0%. Aby kredytobiorca spłacił jedynie tyle, ile pożyczył, konieczne jest oszacowanie całkowitych kosztów, a więc wskaźnik RRSO musi wynosić 0%. Na ten wpływa znacznie więcej opłat, w tym prowizja za udzielenie kredytu, dodatkowe ubezpieczenie czy konieczność nabycia płatnego konta do obsługi zobowiązania kredytowego. Finalnie może okazać się, że pozornie darmowy kredyt gotówkowy generuje tak naprawdę wysokie koszty dla kredytobiorcy, jakie ten poniesie w całym okresie współpracy z bankiem.

Jak zaciągnąć darmowy kredyt gotówkowy?

Cieszy fakt, że coraz częściej możliwy jest darmowy kredyt online. W czasach pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna izolacja, nie ma wątpliwości, że zobowiązanie, które można brać bez konieczności wychodzenia z domu, jest nie tylko w pełni komfortowe, ale też całkowicie bezpieczne.

Darmowy kredyt gotówkowy za pośrednictwem internetu wiąże się również z krótkim czasem weryfikacji klienta i minimalną ilością formalności, jakie należy spełnić. W większości przypadków należy jedynie wypełnić wniosek online, a w nim zawrzeć dane osobowe, wskazać wartość zobowiązania oraz preferowaną liczbę rat do comiesięcznej spłaty.

Oczywiście, fakt, iż kredyt można brać przez internet, wcale nie oznacza, że banki nie weryfikują zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Wręcz przeciwnie, by dać zobowiązanie na tak preferencyjnych warunkach, robią to naprawdę skrupulatnie. Najczęściej generują raporty BIK i KRD, proszą też o dostarczenie zaświadczenia o zarobkach czy źródle ich generowania, analizują wpływy na konto klienta. Dopiero po upewnieniu się, że kredytobiorca jest w pełni wypłacalny, mogą udzielić kredyt gotówkowy za darmo o wskazanej wartości.

Jak znaleźć najlepszy darmowy kredyt gotówkowy?

Okazuje się, że nie ma dwóch takich samych kredytów, a nawet te całkowicie darmowe znacznie się od siebie różnią. Kredyt gotówkowy ma być „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty. By taki znaleźć, warto skorzystać z dostępnych w siebie, bezpłatnych narzędzi. Świetnie sprawdza się ranking kredytowy. Ten opublikowany w bieżącym miesiącu wskaże, który darmowy kredyt gotówkowy jest na pewno bezpłatny i jakie warunki stawiają poszczególne banki, które takowe proponują. To zestawienie wskaże nie tylko oprocentowanie 0%, ale powie też o innych, ewentualnych kosztach zobowiązania.

Kolejnym narzędziem jest kalkulator kredytowy. Ten oszacuje opłacalność zaciągania danego zobowiązania, przedstawi wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach, nie tylko o oprocentowaniu. Kalkulator wyliczy też zdolność kredytową, a więc pokaże, czy kredytobiorca ma w ogóle szansę na współpracę z daną instytucją bankową.

Pewne jest, że banki, które działają obecnie na polskim rynku usług kredytowych, oferują darmowy kredyt gotówkowy, natomiast, by skorzystać z takiej propozycji, konieczny jest ich precyzyjny wybór. Liczą się wszelkie kryteria i opłaty, by zobowiązanie było na pewno darmowe. Kredytobiorca musi uważnie czytać zapisy w umowie, równie te, które mówią o karnych odsetkach za ewentualną zwłokę w spłacie. Pamiętajmy, że przecież banki działają komercyjnie, a więc dla zysku i rzadko zdarza się, by udzielały finansowe wsparcie bez żadnej korzyści. Są to rzeczywiście wyjątkowe oferty dla wybranych kredytobiorców.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *