Detalion Games – zbiórka crowdinvestingowa zakończona w 15 min

W niecałe piętnaście minut od samego startu kampanii w formacie inwestycyjnego crowdfundingu spółka o nazwie Detalion Games pozyskała całą kwotę planowaną.

27 kwietnia bieżącego roku, w poniedziałek wystartował już drugi etap pozyskiwania finansowania przez emisję akcji spółki o nazwie Detalion Games. W udziałowym crowdfundingu na platformie o nazwie CrowdConnect.pl zaoferowany został pakiet akcji o wartości łącznej do trzystu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Oferta ta była ograniczona i to znacząco ze względu na pierwszą transzę emisji akcji w prywatnej ofercie. W tygodniu zeszłym spółce tej udało się pozyskać milion złotych i to w ciągu jednej doby.

W ofercie crowdinvestingu zaoferowane zostały akcje w cenie emisyjnej takiej samej, jak w transzy pierwszej. Ze względu na naprawdę spodziewane spore zainteresowanie kampanią, także został ustalony pewien limit akcji nabywanych do dziesięciu tysięcy złotych za jednego inwestora. Rozdzielanie akcji oferowanych na transze minimalizuje samo ryzyko dla akcjonariuszy oraz także zwiększa szansę na debiut samej spółki na NewConnect.

Przyjęte rozwiązanie jest naprawdę bardzo atrakcyjne dla crowdfundingowych inwestorów. Objęcie w rzeczywiści części emisji przez inwestorów, którzy należą do Klubu 149 jeszcze przed emisją na CrowdConnect.pl daje sporą gwarancję, że emisja w rzeczywistości dojdzie do skutku. Wszelkie akcje spółki trafią w związku z tym naprawdę bardzo szybko na publiczny rynek. Tak zapowiada Paweł Śliwiński.

Start kampanii w ten poniedziałek o godzinie dziesiątej przesunął się o jakieś kilkanaście minut z uwagi na bardzo duże obciążenie serwerów Nie minęło tak naprawdę kolejne piętnaście minut, a kampania już się zakończyła. W dokładnie dwóch transzach kampanii łącznie zaoferowano 250 000 akcji w dokładnej cenie 5,50 złotych za akcję.

Reaktywacja studia, które było znane z kultowej serii gier – Schizm

Detalion Games tak naprawdę stanowi reaktywację bardzo znanego studia, między innymi z serii popularnych gier Schizm oraz także gry Sentinel – Strażnik Grobowca. Deweloperski zespół prowadzi Roland Patoła. To on zaczął tworzyć gry i to już we wczesnych latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. W tym czasie pracował nad wieloma znanymi tytułami, w tym także nad bardzo kultową serią Schizm.

W tej chwili Detalion Games się skupia na nowej produkcji Nemezis – Mysterious Journey III. Ta gra ma charakter bardzo wymagającej przygodówki, która ma liczne łamigłówki. Jest to projekt główny studia i to właśnie na dalszą jego realizację przeznaczona zostanie znaczna część kwoty pozyskanej. Połowa prac szacowanych nad grą już została zakończona. Premiera jest planowana na przełomie lat 2020/2021.

Oprócz produkcji kluczowej, Detalion Games znacznie dywersyfikuje działalność prowadząc pewne preprodukcyjne prace dla gier między innymi z obszaru samych stymulatorów, przy współpracy ścisłej z Grupą PayWay. Co więcej spółka ta planuje na jesieni 2020 debiut na NewConnect.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *