Dubaj ogłasza kryptograficzną dolinę, która jest wolna od podatków

Władze Dubaju ogłosiły nam, że już niedługo uruchomią kryptograficzną dolinę w krajowej strefie wolnej, w której to nie ma dochodowego podatku od osób prawnych oraz od osób fizycznych. Z pomocą swoich parterów ze Szwajcarii, Dubaj zaoferuje usługi różnorodne, takie jak właśnie inkubatory dla startupów, obiekty coworkinowe czy też szkolenia z blockchaina.

Kryptograficzna dolina w strefie wolnej w Dubaju

DMSS, podmiot rządowy dubajski, ogłosił w czwartek, że ma zamiar uruchomić kryptograficzną dolinę w swojej tak zwanej wolnej strefie, w samym sercu wiodącej dzielnicy biznesowej miasta. DMCC wyjaśnił wszystkim, że dolina została zaprojektowana po to, aby wspierać współpracę, wzrost jak i także integralność w branży blockchain.

DMCC oferować będzie usługi różnorodne, w tym samą inkubację dla startupów na etapach wczesnych rozwoju, usługi innowacyjne dla klientów, obiekty coworkingowe, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i blockchain, wydarzenia, edukację, finansowanie oraz mentoring.

Strefy wolne to specjalne ekonomiczne strefy, które oferują nam uproszczone korzyści finansowe oraz procedury dla firm, które reprezentują sektory konkretne. Każda ze stref jednak ma administrację, bardzo różne warunki rejestracji jak i także zasady funkcjonowania. W ZEA takich stref jest przynajmniej kilkadziesiąt, w tym ponad trzydzieści w samym Dubaju. Tak naprawdę to okazały się naprawdę ważną częścią sukcesu całościowego ZEA w zachęcaniu międzynarodowych oraz regionalnych firm do lokowania na terenie kraju działalności.

DMCC, zostało założone w roku 2002. Ma na celu zapewnienie fizycznej infrastruktury, finansowej jak i także rynkowej, która jest niezbędna do utworzenia centrum handlu towarami (światowego). Co więcej jego strefa wolna oferuje cały szereg korzyści dla członków, w tym zero procent dochodowego podatku od osób prawnych oraz fizycznych. Członkowie strefy również mogą bez żadnych ograniczeń przekazywać wszystkie zyski w zasadzie z powrotem do swoich macierzystych krajów.

Partnerzy z krypto-doliny szwajcarskiej

W celu uruchomienia kryptograficznej doliny, DMCC współpracuje z firmą inwestycyjną szwajcarską o nazwie Crypto Valley Venture Capital oraz jej zależną spółką CV Labs, w celu opracowania strategii kompleksowej DMCC, która jak najbardziej jest zgoda ze strategią Emirates Blockchain Strategy 2021 oraz także wspiera strategię Dubai Blockchain Stategy, która została zapoczątkowana przez Hamdana ibn Muhammad ibn Raszid Al Maktum, a więc księcia Dubaju oraz jednocześnie przewodniczącego wykonawczej rady Dubaju. Umowa pomiędzy firmami podpisana została w Davos, podczas Światowego Forum Ekonomicznego.

Ralf Glabischnig, który jest założycielem CV VC oraz CV Labs powiedział, że ogromnie się cieszą z przeprowadzenia się do regionu Middle East North Africa (MENA), czyli do regionu Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki bezpośrednio z DMCC jako niesamowicie silnym parterem lokalnym.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *