Dynamiczny wzrost wartości Amazon

Amerykański super gigant, Amazon na przestrzeni ostatnich tygodni kontynuował swój efektowny ruch w górę, co zaowocowało bardzo intratną sprzedażą akcji przez założyciela firmy. Sam Jeff Bezos jest w posiadaniu 54 milionów akcji, a ostatnia zwyżka kursu zachęciła go do sprzedaży 1 miliona akcji za zawrotną kwotę 3 miliardów dolarów. Taka transakcja stawia założyciela firmy na fotelu lidera wśród grona najbogatszych osób na naszym globie.

Najświeższe wyniki finansowe Amazon powodem do radości wszystkich inwestorów

Już od początku marca firma Amazon doświadcza bardzo dynamicznych wzrostów, których ekstremum wyznaczono w ostatnich dnia na poziomie 3183 dolarów za akcje. Wartość firmy na przestrzeni ostatnich miesięcy wzrosła o 66%. Ten szczyt pozwolił Jeffowi na sprzedaż aż jednego miliona akcji, dzięki czemu do swojego i tak zawrotnego już majątku dołożył kolejne 3 miliardy dolarów. Jak powszechnie wiadomo, właściciel giganta Amazon nie stroni od tak dużych transakcji, czego dowodem są transakcje sprzedaży akcji o wartości 2.8 miliarda a jeszcze wcześniej 4 miliardów dolarów.

Tego typu hurtowe oferowanie swoich akcji wcale nie sprawia, iż jego limit posiadanych akcji wyczerpuje się. Szacuje się, że wciąż w jego posiadaniu jest około 54 milionów akcji, które według Bloomberga wyceniane są na około 190 miliardów dolarów.

Pozytywne wyniki finansowe stanowią pośrednio wynik światowej pandemii koronawirusa, przez którego ludzie, nie wychodząc z domu, częściej dokonywali zakupów właśnie w internecie. A jak powszechnie wiadomo, w wielu krajach świata to właśnie Amazon jest jednym z pierwszych wyborów konsumentów zainteresowanych zakupami online.

Wzrost wartości Amazon na przestrzeni ostatnich dni

Choć ostatnie wyniki stanowią ogromny sukces dla firmy, to jednak na przestrzeni ostatnich największy wzrost zanotowano w ciągu ostatniego tygodnia, gdzie wartość firmy zwiększyła się o bagatela 5.65%. Nie jedna duża firma marzy o tym, by notować taki wzrost w stosunku rocznym. Amazon dokonał tego praktycznie w ciągu jednego tygodnia.

Tak spektakularne wyniki nie tylko amazona, ale również innych firm nastawionych na technologie jak Facebook, Apple czy Google wzbudzały obawę o potencjalną monopolizację rynku. Z tego właśnie powodu liderzy największych technologicznych gigantów stawili się w kongresie w celu odpowiedzi na pytania, jakie zostały przygotowane przez kongresmenów.

Wielka czwórka z 250 miliardami wzrostu

Pierwsza połowa roku była wyjątkowo łaskawa dla wszelkich przedsiębiorstw i korporacji, których polem działalności są nowe technologie. Wspomniana hossa na rynku nie ominęła największych gigantów w branży. Poza wcześniej opisanym Amazonem, Apple odnotowało historyczne przychody, które nie miały jeszcze miejsca.

Samo przychody firmy Alphabet są wyceniane na kwotę około 1.1 miliarda dolarów, a Facebook z Markiem Zuckerbergiem mogą święcić około 2.7 miliarda użytkowników swojego portalu społecznościowego. Jak widać, firmy mają się świetnie a jedyne pytanie, które można sobie w tej sytuacji zadać to czy drugie półrocze okaże się równie spektakularne.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *