Edrone pozyskał 5,3 mln dolarów, a to dopiero pierwsza runda inwestycyjna

W globalnej spółce edrone będę pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej, to niesamowite mieć jako wspólnika DUŻY BANK!

Kapitał pochodzi od węgierskiego funduszu VC PortfoLion, będącego częścią OTP Group, jednego z największych banków w Europie Środkowo-Wschodniej (2,5 mln $). Inwestycja zbiegła się z grantem na budowę asystenta głosowego (2,8 mln $). Cała kwota zostanie przeznaczona na badania, międzynarodową ekspansję i rekrutację ponad 100 nowych pracowników w najbliższym półroczu. Jeżeli dodamy do tego roczny przychód od klientów, to zespół ☰ edrone przeznaczy ponad 35 milionów na rozwój, a to dopiero runda pre-A. Jest to pierwsza zewnętrzna inwestycja w ☰ edrone po czterech latach ciężkiego, ale owocnego bootstrappingu.

To był najlepszy moment na inwestycję w ☰ edrone – platformę CRM dla e-commerce, bo obronił się przed pandemią odnotowując wzrosty, rokrocznie zwiększając swoje przychody dwu-, a nawet trzykrotnie. Całe przychody ☰ edrone pochodzą ze sprzedaży licencji w modelu SaaS, czyli abonamentowego dostępu do wspólnej technologii, dlatego biznes jest skalowalny, a ☰ edrone ma szansę stać się globalnym martechowym liderem dla e-commerce.

O potencjale ☰ edrone, najlepiej świadczy to, że zainwestowała w nas grupa bankowa, która zapewni stabilne zaplecze finansowe, ułatwiając ekspansję międzynarodową. OTP Group zarządza funduszami o łącznej wartości aktywów 130 mln euro.

„Wierzymy, że nasza sieć biznesowa, doświadczenie i wsparcie inwestycyjne, w połączeniu z ich odwagą i apetytem, doda impetu ich rozwojowi, a edrone stanie się MarTechowym liderem rodem z CEE” – mówi Tibor Győrbíró, Partner w PortfoLion.

Zespół ☰ edrone udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Bootstrapowanie się przez cztery lata nie było łatwe, ale firmie udało się dotrzeć do ponad 1000 klientów w 25 krajach na świecie. Zostaliśmy uznani za najlepszy CRM dla eCommerce według listy „CIO 100″ Menedżerów IT, oraz wyróżnieni w konkursie „Best in Cloud”, organizowanym przez Computerworld. W 2019 roku, otrzymaliśmy od Amazon certyfikat „Well-Architected Framework”.

Według Felippe Pereiry – COO brazylijskiego oddziału ☰ edrone – „Ameryka Południowa to idealne miejsce na rozwój firm eCommerce. W samej tylko Brazylii zanotowaliśmy ostatnio 130% wzrostu zysków w tym sektorze.

„To dla nas ekscytująca chwila i miło mi powitać PortfoLion w rodzinie edrone! Trudno znaleźć partnera, który rozumie specyfikę branży i dynamikę firmy. Nam się udało” – podsumowuje Michał Blak – CEO edrone.

W globalnej spółce edrone będę pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej, to niesamowite mieć jako wspólnika DUŻY BANK!

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *