Edrone pozyskał 5,3 mln dolarów, a to dopiero pierwsza runda inwestycyjna

W globalnej spółce edrone będę pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej, to niesamowite mieć jako wspólnika DUŻY BANK!

Kapitał pochodzi od węgierskiego funduszu VC PortfoLion, będącego częścią OTP Group, jednego z największych banków w Europie Środkowo-Wschodniej (2,5 mln $). Inwestycja zbiegła się z grantem na budowę asystenta głosowego (2,8 mln $). Cała kwota zostanie przeznaczona na badania, międzynarodową ekspansję i rekrutację ponad 100 nowych pracowników w najbliższym półroczu. Jeżeli dodamy do tego roczny przychód od klientów, to zespół ☰ edrone przeznaczy ponad 35 milionów na rozwój, a to dopiero runda pre-A. Jest to pierwsza zewnętrzna inwestycja w ☰ edrone po czterech latach ciężkiego, ale owocnego bootstrappingu.

To był najlepszy moment na inwestycję w ☰ edrone – platformę CRM dla e-commerce, bo obronił się przed pandemią odnotowując wzrosty, rokrocznie zwiększając swoje przychody dwu-, a nawet trzykrotnie. Całe przychody ☰ edrone pochodzą ze sprzedaży licencji w modelu SaaS, czyli abonamentowego dostępu do wspólnej technologii, dlatego biznes jest skalowalny, a ☰ edrone ma szansę stać się globalnym martechowym liderem dla e-commerce.

O potencjale ☰ edrone, najlepiej świadczy to, że zainwestowała w nas grupa bankowa, która zapewni stabilne zaplecze finansowe, ułatwiając ekspansję międzynarodową. OTP Group zarządza funduszami o łącznej wartości aktywów 130 mln euro.

„Wierzymy, że nasza sieć biznesowa, doświadczenie i wsparcie inwestycyjne, w połączeniu z ich odwagą i apetytem, doda impetu ich rozwojowi, a edrone stanie się MarTechowym liderem rodem z CEE” – mówi Tibor Győrbíró, Partner w PortfoLion.

Zespół ☰ edrone udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Bootstrapowanie się przez cztery lata nie było łatwe, ale firmie udało się dotrzeć do ponad 1000 klientów w 25 krajach na świecie. Zostaliśmy uznani za najlepszy CRM dla eCommerce według listy „CIO 100″ Menedżerów IT, oraz wyróżnieni w konkursie „Best in Cloud”, organizowanym przez Computerworld. W 2019 roku, otrzymaliśmy od Amazon certyfikat „Well-Architected Framework”.

Według Felippe Pereiry – COO brazylijskiego oddziału ☰ edrone – „Ameryka Południowa to idealne miejsce na rozwój firm eCommerce. W samej tylko Brazylii zanotowaliśmy ostatnio 130% wzrostu zysków w tym sektorze.

„To dla nas ekscytująca chwila i miło mi powitać PortfoLion w rodzinie edrone! Trudno znaleźć partnera, który rozumie specyfikę branży i dynamikę firmy. Nam się udało” – podsumowuje Michał Blak – CEO edrone.

W globalnej spółce edrone będę pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej, to niesamowite mieć jako wspólnika DUŻY BANK!

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *